Lista ocen Daewoo Nubira I Kombi (141) - Silnik

Na liście zabraknie 103 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~stanisław
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Nareszcie pozbyłem się tego złoma.Dodam samochód kupiłem od sąsiada który za 7 lat zrobił nim niecałe 90 tyś i to jest pewne w 100%.Ja zrobiłem nim 30 tyś żadnych szaleństw 60% to jazda do pracy 30% wycieczki z rodziną 10% wyjazdy na hokej jako kibic:) przy 100 tyś poszła przekładnia regeneracja 1,2 tys zł rozrząd 500 zł później zawieszenie 1 tys zł łaczniki stabilizatora co 8 tyś trzeba wymienić bo inaczej opony do wymiany nie wiedząc o tym...
~Jacek
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Silnik w Nubirce (Oplowski) nie jest elastyczny. Zabawa zaczyna się od około 3,5tys obrotów. Silnik pracuje dość głośno co najbardziej czuć przy wyższych prędkościach(>100km/h). Plusem silnika jest na pewno jego moc. Ponad 130KM daj juz frajde z jazdy. No i silnik byl prawie po generalce. Nie wiem czy to wina sprzetu czy poprostu poprzedni wlasciciel zaniedbal. Remoncik byl po 200tys.
~marti5
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Moc 106KM jest całkiem przyzwoita jak na taką gablotę. Jednak zagazowanie oprócz walorów ekonomicznych nie służy mu w dłuższej perspektywie. Zapieczone wtryskiwacze, problemy z odpalaniem, nierówna praca silnika, ciągłe resetowanie silnika krokowego, wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów, awarie termostatu, częste zmiany świec i przewodów WN.
~strzelba
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Silnik dobry i elastyczny, jednak jego moc nie jest zbyt imponująca ale to nie jest najważniejsze. Po tak długim czase eksploatacji zauważalnie spadła jego dynamika spowodowane jest to też instalacją LPG. Jeśli chodzi o spalanie i emisje spalin są na doskonałym poziomie praktycznie nie zmieniły się od nowości ;)
~Martinello
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Jak na 2.0 bardzo dobrze ciągnie. 9 sek do setki w dużym kombiaku to świetny wynik. Elastyczny, dużo lepszy w tej kwestii od 1.6 (mam w Lanosie żony). Trochę za głośny. Jestem Drugim właścicielem - samochód bez gazu - silnik chodzi równo nie bieże nawet grama oleju a jeździ na pełnym syntetyku!!
~Qrek
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Mistrz elestyczności ( na 5-tce od 50 do 205) ale z hałasem gorzej. Rewelacyjnie współpracuje z Instalacją gazową II generacji. Na misce olejowej napis GM. Poza tym silnik wygląda jak Oplowskie 1,8 o 2.0 zresztą części np. pasek i cały rozrząd są takie same. Jednak jest doś głośny ale dość ekonomiczny
~ricz sp2
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
mam nubirkę 10 lat od wymiany do wymiany oleju nie trza dolać ani 1 kropli wymiana co 10 000 km, kupiłem już 4 lata mija pasek rozrządu i nigdy nie ma czasu na jego wymianę gdyby nie trzeba było uzupełniać płynu do mycia szyb nie wiedziałbym gdzie jest silnik
~Robert
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Jedyne co da się dobrego powiedzieć to to, że silnik jest naprawdę niezawodny. Poza tym pracuje brzydko nawet na wolnym biegu, przy większych preżdkosciach jest hałaśliwy, żeby przyspieszyć trzeba go wkręcić na obroty powyżej 3500 co zwiększa zużycie paliwa
~Wojtas20
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
jest dość dynamiczny 1.6 przez 12 lat nic się nie działo oczywiście trzeba było wymieniać świece filtry itp ale w którym aucie nie trzeba tego robić dodatkowo wydaje dość specyficzne dźwięki ale bardzo fajne :)
Dziennik kosztów dla Daewoo Nubira I Kombi
7,9
11,1
~andrzej kumkała
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
silnik jezdxi bardzo fajnie calkiem niezle. jak mocniej gazuje totroche burczy ale to chyba dla tego ze z przyzwyczajenia wszesniej jezdilem malym fiatem 126p ktory mial 650 silnik i tam ten silnik byl slabszy ale ogolnie ok
Daewoo Nubira I Kombi