Lista ocen Daewoo Nubira I Kombi (136) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 108 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~UżytkownikAC
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Ogólnie bardzo dobrze. Wysoki komfort jazdy. Na dobrych oponach mimo miękkiego zawieszenia świetnie trzyma się drogi. Ocenę obniżają wątpliwej jakości gumowe elementy części zamiennych. Do tej pory mam fabryczne amortyzatory, a do ok. 150 000 km dojechałem na kompletnym fabrycznym zawieszeniu. Teraz co jakis czas muszę robić przód. Drążki, tuleje albo całe wachacze. Kiedys wymieniłem tuleje wachaczy i jedna nie wytrzymała 1 000 km...
~Jacek
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Niestety frajde jaka daje silnik niszczy badziewne zawieszenie. Zawieszenie jest bardzo miękkie i czuć to dość mocno przy manewrach powyżej 80km/h i na zakrętach. Amortyzatory z przodu mam nowe i oryginalne. Moze wymiana na zamienniki poprawi sytuacje. Zawieszenie przednie jest dosc awaryjne. Co roku jest \"cos\" a to tuleje a to gumy czy wahacze. Plusem jest to, iz części sa BARDZO tanie w porównaniu z innymi markami.
~Robert
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Niezawodność - częste uciążliwe usterki (jakieś gumki w wahaczach i tym podobne pierdoły). Na szczęście częśći są tanie i naprawa nie kosztuje wiele. Zachowanie na drodze - typowe dla starych japończyków i nowych koreańczyków - miękko, przechyły na zakrętach, układ kierowniczy nie zapewnia dobrego wyczucia drogi (dla wielbicieli niemieckich samochodów to może być szok).
~jamp@go2.pl
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
najsłabszym elementem jest przednie zawieszenie. Po niewielkich zmianach producenta wymiana tuleji nie jest kosztowna. Dla przykłady znajomy chwalił VW golfa bo mu nie stukało ale jak ojechał do serwisu na przegląd to wydał kilka tys. zł na wymianę całego zawieszenia po takim samym okresie eksploatacji międzu innymi na autostradzie k. Wrocławia
~a..p
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Ciągła zabawa i wymiana silenbloków i prawie wszystkich elementów zawieszenia co roku. Wachacze średnio co 2-3 lata (rocznie robie ok 15-20.000km) drążki co roku któryś. Ogólnie zawieszenie nie na polskie drogi - elementy zbyt delikatne. Po za tym samochód nie zbyt przyjemnie pokonuje zakręty.
~automaniak70
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Ocena wysoka na poziomie 3 tylko dlatego ,że samochód prowadzi się precyzyjnie , manewry po paru dniach przyzwyczajania się do samochodu nie sprawiają żadnych problemów, komfort zawieszenia jak w amaerykańskim pojeździe(klasa ekonomiczna),jednakże wiecznie psujące się zawieszenie zabija dobre wrażenie.
~robert.poplawski@interia.pl
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Dla mnie to jest najslabszy punkt Nubiry. Zawieszenie zbyt miękkie, bardzo komfortowe. Układ kierowniczy zbyt mocno wspomagany przez co mało precyzyjny. Na poczatku użytkowania bardzo mi to przeszkadzało ale do wszystkiego można się przyzwyczaić i teraz jest ok.
~Piotr
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
zbyt "miękkie" jak na nasze drogi, a właściwie ich brak (buja na zakrętach), komfortowe, ale przy jednoczesnej utracie poczucia kontaktu z nawierzchnią zwłaszcza przy szybszej jeździe (wrażenie potęgowane przez nieodpowiedni dobór ogumienia). Pod obciążeniem lepiej - jak to w kombi.
~romek z Wroclawia e-mail: wolk1@box43.gnet.pl lub budowaserwis@wp.pl
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
za miekki, niestabilny na wybojach, na zakretach (przy koleinach i nierównościach) mozna sie zabic, poprzeczne torowiska "łapią" za koła, totalna podsterowność, BŁAGAM JAK KTOŚ MA RADĘ NA TĘ WADĘ PROSZE O KONTAKT, (SŁYSZAŁEM O WYMIANIE AMORTYZATORÓW I SPRĘŻYN)

Usterki Daewoo Nubira I

Daewoo Nubira I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~sadec1@tlen.pl
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Prowadzi się dobrze,pewnie.Komentarze o plywaniu wystawiają użytkownicy nie dbający o stan zawieszenia.Co prawda tulejki wymagają wymiany co 30-40kkm,ale są warsztaty przerabiające tuleje za 300pln wraz z geometrią i gwarancją na 100kkm.
Daewoo Nubira I Kombi