Lista ocen Daewoo Nubira I Sedan (137) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 233 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzyhernas@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
wspaniały samochód dla majsterkowicza motoryzacyjnego, jak każdy mechanizm może mieć usterkę ale obserwowany stan działania w porę naprawiony nie spowoduje dalszych komplikacji. jedynym zaskoczeniem był dla mnie fakt awarii czujnika wału silnika - jedyna rzecz dla której musiałem zaciągnąć auto do elektryka a powodem były zaśniedziałe końcówki kontaktu włącznika a dostęp jedynie z kanału. ciągła walka o szczelność układu chłodzącego silnika...
~Adam Olchawa
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Po 50 tys podświetlenie przyrządów zaczeło migotać - - ostatnio zacząłem poklepywać i też działa - a juz myslałem ze poznałem swój samochód. Raz przepaliły sie wszystkie żarówki z tyłu - musiały po kolei w ciągu tygodnia - jak załozyłem polskie, świecą do tej pory. Siłownik centralnego zamka się rozpadł, przy wymianie zobaczyłem, że miał prawo, montaż made in stodoła. Magnetofon sie tak grzeje że może latem służyc za kaloryfer
~mdchris@ poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Okropnie zawodna 7 napraw gwarancyujnych albo i 8 nie pamietam oprocz wymienionych popsuł sie czujnik prędkości w skrzyni biegów po 50 tys km. amortyzator tylni lewy padł po 15 tys , czujnik ABS w jednym kole po 24tys km, wahacze przednie poszły po 23 tys km, a teraz wyciekł olej z motoryu po 80 tys km bo uszczelka na misce puściła (na szczeście objęła gwarancja).
~Niedziwad
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Miejsca gdzie były przymocowane w oryginale linki hamulca ręcznego przerdzewiały, linki zaczęły dotykać do opony i po jednej trasie były do wymiany. Uszczelka pod pokrywą zaworów jest nie do ogarnięcia. Od jej wymiany, maksymalnie pół roku nic nie cieknie. Zabrudzanie się odmy, sprawiało, że auto zaczynało pożerać większe ilości oleju i dymiło.
~Michał S
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Rzeczy wynikające z eksploatacji i naprawdę pokaźnego przebiegu być może nawet 500 000, to zależy o ile poprzedni właściciel cofnął licznik:) W każdym bądź razie: - słaby ręczny, - słabe tulejki wahacza, - wiązki elektryczne w drzwiach , - prowadnice okien się zużywają i podczas podnoszenia szybek bocznych trzeba im pomóc ręką (nadać poziom)
~Python
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Drobiazgi to zamki w drzwiach lubi się tam zepsuć taka mała sprężynka i trzeba wyjąć zamek i zaspawać takie dwie blaszki na których była osadzona ta sprężynka. Może wam się tak zdarzyć że nie otworzycie drzwi wtedy musicie wsiąść do auta i zdjąć tapicerkę od środka do tego celu musicie zdjąć plastik na słupku bocznym żeby odkręcić śrubki z boku.
~Rychu
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Psuja sie drobiazki... okleina klamek wewnatrz odchodziale czy to mozna nazwac usterko??... zima linka recznego zamarza z latwo, no i zawieszenia a dokladnie laczniki stabiliztora z 5 juz wyjezdzilem, ale przy cenie jednego ok 25 zł to moje sie psuc ;). Raz wymienione wachasz, w sumie mozna bylo same tuleje, ale jak juz naprawiac to porzadnie :).
~oblesnik
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
wymieniłem 5x tłumik.,tylni 1x środkowy, 2x komplet tulei od wahaczy przód, silnik krokowy, uszczelka pod głowicą, 3x linki hamulca ręcznego i dalej go nie mam. odpowietrzniki przy hamulcach pourywałem. Wieczniepływające obroty związane z silnikiem krokowym i gazem.
~darthlordlvk@interia.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Drobiazgi... hmm... Nie wiem czy te zawieszenie jest drobiazgiem skoro jest tak prawie w 50% Nubirach... O jest jedna pierdoła.. zimą centralny się przycina, ale wystarczy otworzyć kluczykiem. Ale nie było nigdy tak abym nie mógł wejść do auta
~mdchris_poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Szmelc ciagle sie psuje, po 4 tys km amortyzator tylni po 20 tys km, synchronizator 5 biegu po 31tys km. komp ABS, po 33 tyskm. halogeny, po 35 tys km kable doprowadzające prąd do świec, po 40 tys km padła pompa wspomagania.Co jeszcze mnie czeka?
Daewoo Nubira I Sedan