Lista ocen Daewoo Nubira I Sedan (131) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 239 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Python
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Jak chcesz kupić nubirę to musisz sprawdzić parę rzeczy: 1.Progi w jakim są stanie 2.Krzyżaki kolumny kierowniczej (koszt około 120 zł używane + robocizna) żeby je sprawdzić ruszaj kierownicą w lewo i prawo i słuchaj czy nie ma luzów tylko się nie pomyl z drążkami kierowniczymi. 3. Tuleje wachacza cena od audi jakieś 100 zł komplet + przetoczenie i wprasowanie (każdy warsztat to powinien zrobić) 4. Zwróć uwagę na przewody hamulcowe !!...
~Adam Olchawa
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Silnik się rozregulowuje i srednio co pól roku trzeba go ustawiać - poki to było za friko to jeżdziłem , potem założyłem gaz.. Przednie zawieszenie jest do roboty co 30tys. łacznikistabilizatora wytrzymują 15- 20 tys. Z tym ze pierwszy poleciał juz po 5 tysiącach. Po 60 tys. trzeba było wymienic pompę wodną, napinacz i pasek. Sworznie zwrotnicy zaczęły się tłuc już po 30 tys ale potrwało do 75 zanim się zorientowałem że to to. W serwisie...
~Marek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
1)Zawieszenie zawieszenie jeszcze raz zawieszenie. 2)Rurki układu hamulcowego zgniły. Pierwsza zgniła rurka prawego tylnego hamulca w miejscu gdzie znajduje się rura wlewu paliwa. Moim zdaniem zle rozwiazane prowadzenie rurki.Zbiera sie tam piasek itd. Wpływa to w bardzo istotny sposób na bezpieczeństwo. Nam szczeliła na wjezdzie na parking i całe szczecie bo łatwo sobie wyobrazić co by sie stało.
~sale
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Niestety przydażyła mi się drobna stłuczka, ponieważ wysiadły hamulce. Okazało się, że w tylnim prawym kole wyskoczył cylinderek z obejm 2 tarcz szczękowych. Dobrze, że nie jechałem szybko, pomimo wszystko przywaliłem w pojazd przede mną (obyło się bez szkód). Nie wiem co było przyczyną. Mechanik stwierdził, że poprzedni właściciel musiał coś majstrować przy hamulcach.
~Łukasz
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Samochodem zwiedziłem praktycznie całą Europę i nigdy w trasie nie odmówił posłuszeństwa!!! Trzeba tylko pamiętac o systematycznym serwisowaniu. Auto zrewanżuje się brakiem awaryjności. Po kilku latach użytkowania podstawowe podzespoły jak elektryka mają się dobrze a nawet bardzo dobrze.
~GALL
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
kupilem go jak mial 240 000 nic tylko cos wymieniam instalacja sie spalila rozrząd olej zawieszenie chlodnica wszystkie rurki od chlodnicy trójniki reduktor silnik krokowy pada zawieszenie tlumik koncowy srodkowy juz niebawem łozyska itd masa kasy lącznie ponad 3000 złotych
~krzyhernas@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
1. spalona pompa paliwa, 2. pęknięcie skorodowanego przewodu hamulcowego w miejscu nad zbiornikiem paliwa(niewidoczne przy normalnej wzrokowej kontroli okresowej spodu auta), 3. awaria sprężarki klimatyzacji ( w chwilę po przeglądzie i napełnieniu czynnikiem)
~Darek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Na oryginalnym, 8-letnim akumulatorze odpalałem bez problemu przy minus 23´ C (: Koniecznie muszę wymienić amortyzator tylny prawy i drążek reakcyjny. Pojeździmy zobaczymy! Napiszemy (;
~Grzegorz
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Zawieszenie to temat niemalże na epopeję narodową. Tak samo ciągłe problemy z silnikiem i układem chłodzenia.

Usterki Daewoo Nubira I

Daewoo Nubira I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mirek/Ania , lapoty@op.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
przez ponad rok eksploatacji wymieniłem wiele części... -pompa paliwa -sonda lambda -silnik krokowy -cewka -przewód hamulcowy -wahacze 2x -nagrzewnica itp itd....
Daewoo Nubira I Sedan