Lista ocen Daewoo Nubira I Sedan (172) - Silnik

Na liście zabraknie 198 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zalamana/kielce
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
Jak tak czytam wasze komentarze co do tego samochodu to nie wierze.Jestem posiadaczka Nubiry II z 2000r.To auto to tragedia.Zawieszenie beznadziejne ciągle cos puka i stuka nie wiem ile razy były juz wymieniane tulejki.Jadąc tym autem mam wrażenie że sie zaraz rozpadnie.Wyposażenie bogate ale co z tego.Klima już nie działa-nieszczelna,welur sie przeciera-tragedia.Staram sie nie jeżdzic tym samochodem -dzieki Bogu mam drugie auto.Zapomniałam...
~Niedziwad
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Niestety, ale silnik z takim przebiegiem nadaje się już do remontu. 12 lat na LPG pierwszej generacji, ciągłe użytkowanie w mieście odbiło się na jego kondycji. Między wymianami oleju co 10 tys. km dolewałem około 2 litrów oleju, czyli olej wymieniał się praktycznie sam. Zmorą była uszczelka pod pokrywą zaworów, spod której prędzej czy później zaczynało ciec. Koreańskie kable wysokiego napięcia wystarczają na jakieś 10tys. kilometrów, raczej...
~Adam Olchawa
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Jak obroty spadną poniżej 3000 to nie ma czym jechać, od razu trzeba redukować , ale jak nie trzeba nic wyprzedzac to sie nawet turla. Silnik 1,6 16 v ma moc tylko przy wysokich obrotach - to kosztuje i słychac w środku auta.Jeżdiłem 2 litrową - całkiem inne auto. Auto ważące 1250 kg musi mieć ogień a nie flaki - 130 -140 kM to minimum Zapomniałbym o ponadnormatywnie zuzywajacym się pasku rozrządu wymiana konieczna juz po 60 000
~Kuk
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
No cóż wszystko zależy od tego jakie kto ma oczekiwania. Na dole troszke słabo ciągnie, jak wszystkie auta tych rozmiarów z 1,6l. od 3500rpm coś zaczna się dziać. Niestety mój wywala olej korek oleju nie trzyma ale to już poprostu silnik się starzeje 160000 to chyba dla niego sporo. SPALANIE no tak srednie 8-9litrów zależy od stopy, płynne przyspieszanie procentuje. Ale jak chce to 11litrów spali.
~Marek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Gaz od nowości. Trzech kierowców przez cały czas eksploatacji. Dwa razy wymiana uszczelki pod głowicą (chłodnica dostała kamieniem,wyciek wody zanim wskaznik temp pokazał co jest grane było po sprawie), falownie na wolnych obrotach. Bierze olej ale po takim przebiegu nie ma co się dziwić. ale ogólnie silnik sprawdzili sprawdza sie dobrze.
~m.uminiak@wo.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
To już druga moja ocena, ale cóż minoł rok jazdy (15 tyś.km) więc tak- ustereki zdażyły się dwie 1. spadł mi kluczyk i przestał palić- okazał się imobilayzer, 2. czasami jak jest zimny to na paliwie gasnie, przez jakieś 30 sekund trzeba go przegazować. Ogólnie silnik bez zastrzeżeń. Po zamontowaniu gazu po kupnie nie bierze oleju.
~Grzegorz
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Delikatny samochód. Poprzedni właściciel widać nie dbał za bardzo o autko i silnik po 160 tys. km (o ile to realny przebieg) miał wiele zastrzeżeń. Ciągłe problemy z ciśnieniem w wężach i pękające węże to tylko najmniejsze drobiazgi. Ogólnie silnik 1,6 w takim samochodzie to poroniony pomysł.
~Python
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Silnik bardzo żywotny mam przejechane ponad 270 tys/km (Bóg wie ile cofnięty) i z silnikiem nic się nie działo. Ciśnienie w cylindrach jest bardzo dobre lecz czasami słychać popychacze zaworów no ale nie ma co się dziwić po takim przebiegu elementy się zużywają
~Marcin
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Mówi się, że jedyny słuszny silnik to 2.0... 1.6 ma gorsze czasy o 2 sek w porównaniu do 2.0 i mniejsze v-MAX o (chyba) 10km/h. Za to spalanie ma podobne. Na 1.6 da się jeździć, ale wiadomo, że przyjemniejszy 2.0 rozrząd często trzeba wymieniać(60tys km).
Dziennik kosztów dla Daewoo Nubira I Sedan
11,0
12,1
~Mirek/Ania , lapoty@op.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Mechanicznie sam silnik ok, natomiast osprzęt mnie trochę irytuje... jak nie sonda to krokowiec, to z kolei cewka itp.... Sam silnik ok, do spokojnej jazdy wystarcza, na dalszych trasach też daje radę.Zagazowany sekwencją znosi ją ok.Pracuje cicho w miarę i kulturalnie.
Daewoo Nubira I Sedan