Lista ocen Daewoo Nubira I Sedan (135) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 235 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzyhernas@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Wentylacja OK pod warunkiem że nie trzeba odprowadzić pary z szyb - wtedy klima obowiązkowa, niestety instalacja LPG zużywa ciepło na parowniku i bilans mocy cieplnej nie pokrywa zapotrzebowania na zimowe wydatki (przynajmniej w początkowym okresie jazdy w mrozy). konieczność dbałości o filtr kabinowy ponieważ jego częściowe zanieczyszczenie powoduje już spadek wydajności wentylacji wewnątrz kabiny.
~Kuk
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Zaczne od tego co ZŁE, szyba z przodu troche za wolno odporowywuje tak na 2+ jak się zagrzeje to na 3+. Boczne tragedia tam nawiew powinien dziłać zawsze 1- właściewie nie wiem poco nawiewy skoro praktycznie nie działają. Klima działa poprawnie. A teraz DOBRE w/w można załatwić ustawieniem dmuchawy na max ale troche daje po uszach ja właściwie nigdy jej nie wyłączam na 1 zawsze.
~dodobird@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
było super podczas pierwszej zimy, na trasie jeździłem w t-shircie przy -20, drugiej zimy wszystko diabli wzięło, samochód jest ogólnie dogrzany, ale do kabiny leci podczas mrozów tylko letnie powietrze, zła kombinacja nawiewu, albo paruja przednia szyba albo boczne, brak kombinacji nawiewu równoczesnego
~Niedziwad
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Brak klimy, wentylacja jest bardzo słaba, o ile w lato w trasie nie jest to męczące to w zimę przy krótkich przejazdach trzeba być przygotowanym na to, że szyby będziemy skrobać w środku. Zwłaszcza jeżeli tak jak w moim aucie, korozja zajęła się progami i podłogą.
~Python
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Jeżeli chodzi o lato to środkowa konsola się grzeje za bardzo przez co przy zamkniętych szybach czasami jest za ciepło w aucie dlatego polecam wybranie nubiry z klimatyzacja lecz bez niej da się żyć. Za to w zimie za to nie ma problemów.
~Grzegorz
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Wentylacja i ogrzewanie w samochodzie to niestety drugi obok układu jezdnego słaby punkt tego samochodu. Jeśli mieliśmy temperaturę ujemną to o skutecznym ogrzewaniu ciężko było myśleć. Nawiew na szyby w funkcjonował w stylu polskich produkcji z lat 80-tych.
~Adam Olchawa
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Szyby sie paruja bardzo szybko a zimą przy -15 stopniach, kiedy wiozłem pełne auto ludzi, zamarzała mi przednia szyba, Szyby są nie atermincze i słońce świeci jak przez soczewkę.Bez klimy mozna się ugotowac - tylko że klime maja tylko modele CDX
~samochodziarz
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
pokrętło nawiewu i sekwencje rozplanowane logicznie, mało jednak możliwości. Jednak nie rówżni się zbytnio od np. Forda Mondeo w starszej wersji, najlepsze jakie widziałem było w starym Peugeot 305 z 1986r. , dobry nawiew na tylną kanapę, za mocny na kierowcę
~Rychu
Sedan 2.0 16V 133KM 98kW
czasami trzeba wspomagac sie klima jak paruje szyba, ogolenie to niezle sie nagrzewa w zime i dobrze chlodzi latem... Mam jeszcze honde civic z 99 r. w porownaniu z tym autem to wentylacja w nubirze jest cudem techniki ;)
~mdchris@ poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Szyby parujaszczególnie gdy jest mokro a samo ciepłe powietrze nic nie daje wiec trzeba włączać klimę mimo ze filtr przeciwpyłkowy czysty. A to zwiększa niepotrzebnie zużycie paliwa. Poza tym parownik w klimie marnej jakości.
Daewoo Nubira I Sedan