Lista ocen Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 (95) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 125 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dodobird@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
kiedyś na calutkim zbiorniku (68l - po korek) przejechałem 1020 km, jechałem aż samochód zgasł i nie wierzyłem własnym oczom, teraz rzadko da się zmieścić w 8l rasa, 11 rasa - znowu to samo pytanie, przeglądy gratisowe w czasie gwarancji naprawdę znakomicie obniżyły koszty, pierwszy przeglą w pogwarancyjny nie wymagał wymian znacznych nakładów finansowych z uwagi na jego specyfikę, następny będzie znacznie droższy - koniec z usługami ASO, ale...
~mdchris@ poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Zużycie paliwa jak na pojemnośc silnika spore 10 litrów w trasie mieszanej trasa miasto bez klimy co dziwne czy sie jedzie 100 czy 180 pali tyle samo ten typ tak ma .Dopiero LPG poprawai stan kieszeni ale mimo wszystko żłopie duzo za dużo. Ceny przeglądow nie wiem bo mam 3 letni program obsługi wiec nie kosztuja mnie na razie ale generalnie podobne jak reno. Obecnie częsci tańsze niz jak samochó kupowałem ale myle ze eksploatacyjne...
~Niedziwad
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Części tanie, ale słabe, lepszych marek także tanie w porównaniu do marek niemieckich lub japońskich. Prosta konstrukcja, ceny napraw niewygórowane. Niestety nim auto starsze tym więcej jest do wymiany. Spalanie w trasie 10 litrów gazu, obojętnie czy w lato, czy w zimę, jednak auto w trasy ruszało minimum z trzema osobami na pokładzie. Miasto od 12 latem do 14 zimą, ale to maksymalne spalanie na krótkich przejazdach.
~krzyhernas@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
silnik 1,6 jest troszkę za mały do auta co ma masę 1,5 tony. na dalekie trasy jest jeszcze przyzwoite zużycie gazu ale w ruchu miejskim ciągłe przyspieszanie ze startu wymusza nielichą konsumpcje paliwa - średnie zużycie w niezbyt obciążonym ruchu miejskim do 12 l/100km (przy baardzo delikatnym operowaniu pedałem gazu). cena przeglądu dla gazu jest standardowa natomiast koszty napraw do 800 zł w skali roku.
~Kamiljan
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Średnie zużycie benzyny to około 8l. Na trasie nie przekraczając 130 można się bez problemu zmieścić poniżej 7 litrów, miasto około 9. Cena części bardzo tania więc nawet jeśli coś nawali chodź zdarza się to sporadycznie i nic poważnego (głównie zawieszenie) to nie ma problemów z zakupem części w dobrej cenie, dostępność też bardzo dobra. Cena części eksploatacyjnych takich jak filtrów również niska.
~Mirek/Ania , lapoty@op.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Spalanie w normie ( tj. ok 9-10 ltr. gazu w mieście przy normalnej jeździe), przy szaleństwach jak to 16V potrafi łyknąć. Teraz jakbym kupował wziąłbym 2,0 spalanie podobne a osiągi lepsze i mniej wyżyłowany jest. Ceny części dobre, tanio i sporo zamienników z dostępnością nie ma problemu. Większość mechaników zna te silniki i samochody więc sobie radzą z nim za nie duże pieniądze.
~Marek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Paliwka troch łyka. Ale gaz ok. Na 55 litrach gazu przejezdzam ok 570km.Przy założenie że zmiana biegów nastepuje przy 2.5 tyś obrotó i jedzież nie wiecej niż 90 km/h. Sprawdziłem w tym roku jadąc z Poznania do Karpacza i z Poznania do Pobierowa nad norzem. Ogólnie EKO jazda. Wiekszość napraw dokonuje sam więc koszty nie są drogie czesci zamienne równiez w przystepnej cenie.
~Adam Olchawa
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
To bydle żre do 9 litrów benzyny i do 12 litrów LPG p trasie , po mieście szkoda gadać. Podobno żle jest rozwiązane masowanie silnika( sondy lambda, komputera). Jak po włączeniu świateł i ogrzewania na silniku napiecie spada do -11,75V to sonda lambda głupieje i rośnie zużycie. Zresztą czegóż można oczekiwac od silnika z kadeta obłozonego nieudolnie elektroniką...
~maykels
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
na benzyne smok przy zagazowaniu tyle samo gazu w miescie co paliwa hehe ceny części zamiennych przyzwoite i na dodatek w serwisie tańsze niż w sklepie nieserwisowym. auto dla majsterkowicza (zawieszenie) dodatkowo padła pompa paliwowa hehe 500zl pompa wodna 200zl ciekawe jakie tam jeszcze pompy są
Dziennik kosztów dla Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
11,5
~rwglobal
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Praktycznie bezawaryjny, a ceny napraw i części eksploatacyjnych tanie jak przysłowiowy barszcz. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to mi palił na trasie do 9 lpg a w mieście 12-14 lpg ( gaz nie sekwencyjny ) więc chyba bardzo dobrze jak na takie auto ( blisko 2T DMC).
Daewoo Nubira I Sedan