Lista ocen Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 (82) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 138 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Python
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Jak chcesz kupić nubirę to musisz sprawdzić parę rzeczy: 1.Progi w jakim są stanie 2.Krzyżaki kolumny kierowniczej (koszt około 120 zł używane + robocizna) żeby je sprawdzić ruszaj kierownicą w lewo i prawo i słuchaj czy nie ma luzów tylko się nie pomyl z drążkami kierowniczymi. 3. Tuleje wachacza cena od audi jakieś 100 zł komplet + przetoczenie i wprasowanie (każdy warsztat to powinien zrobić) 4. Zwróć uwagę na przewody hamulcowe !!...
~Adam Olchawa
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Silnik się rozregulowuje i srednio co pól roku trzeba go ustawiać - poki to było za friko to jeżdziłem , potem założyłem gaz.. Przednie zawieszenie jest do roboty co 30tys. łacznikistabilizatora wytrzymują 15- 20 tys. Z tym ze pierwszy poleciał juz po 5 tysiącach. Po 60 tys. trzeba było wymienic pompę wodną, napinacz i pasek. Sworznie zwrotnicy zaczęły się tłuc już po 30 tys ale potrwało do 75 zanim się zorientowałem że to to. W serwisie...
~Marek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
1)Zawieszenie zawieszenie jeszcze raz zawieszenie. 2)Rurki układu hamulcowego zgniły. Pierwsza zgniła rurka prawego tylnego hamulca w miejscu gdzie znajduje się rura wlewu paliwa. Moim zdaniem zle rozwiazane prowadzenie rurki.Zbiera sie tam piasek itd. Wpływa to w bardzo istotny sposób na bezpieczeństwo. Nam szczeliła na wjezdzie na parking i całe szczecie bo łatwo sobie wyobrazić co by sie stało.
~sale
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Niestety przydażyła mi się drobna stłuczka, ponieważ wysiadły hamulce. Okazało się, że w tylnim prawym kole wyskoczył cylinderek z obejm 2 tarcz szczękowych. Dobrze, że nie jechałem szybko, pomimo wszystko przywaliłem w pojazd przede mną (obyło się bez szkód). Nie wiem co było przyczyną. Mechanik stwierdził, że poprzedni właściciel musiał coś majstrować przy hamulcach.
~Łukasz
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Samochodem zwiedziłem praktycznie całą Europę i nigdy w trasie nie odmówił posłuszeństwa!!! Trzeba tylko pamiętac o systematycznym serwisowaniu. Auto zrewanżuje się brakiem awaryjności. Po kilku latach użytkowania podstawowe podzespoły jak elektryka mają się dobrze a nawet bardzo dobrze.
~krzyhernas@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
1. spalona pompa paliwa, 2. pęknięcie skorodowanego przewodu hamulcowego w miejscu nad zbiornikiem paliwa(niewidoczne przy normalnej wzrokowej kontroli okresowej spodu auta), 3. awaria sprężarki klimatyzacji ( w chwilę po przeglądzie i napełnieniu czynnikiem)
~Darek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Na oryginalnym, 8-letnim akumulatorze odpalałem bez problemu przy minus 23´ C (: Koniecznie muszę wymienić amortyzator tylny prawy i drążek reakcyjny. Pojeździmy zobaczymy! Napiszemy (;
~Grzegorz
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Zawieszenie to temat niemalże na epopeję narodową. Tak samo ciągłe problemy z silnikiem i układem chłodzenia.
~Mirek/Ania , lapoty@op.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
przez ponad rok eksploatacji wymieniłem wiele części... -pompa paliwa -sonda lambda -silnik krokowy -cewka -przewód hamulcowy -wahacze 2x -nagrzewnica itp itd....

Usterki Daewoo Nubira I

Daewoo Nubira I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~rule
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
powazne to wymiana ukladu wydech, ale po 6 latach to chyba kazdy zmienia bo korozja, raz siadly czujniki od ABS - kosztowalo sporo, raz pompa wodna, poza tym 7 lat bezawaryjnej jazdy
Daewoo Nubira I Sedan