Lista ocen Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 (88) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 132 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Niedziwad
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Wybierak skrzyni wymieniałem dwa razy, na nowe, dostępne na rynku zamienniki, bardzo słabe jakościowo. Gdy kupiłem auto, poprzedni właściciel wiedział już, że je odda do komisu, w rozliczeniu i przy ostatniej wizycie u swojego mechanika, ten uzupełnił mu olej w skrzyni, olejem do automatów. Auto na początku jeździło normalnie, po pewnym czasie pojawił się dziwny dźwięk na jedynce, później dwójce, tak jakby zerdzewiała tarcza hamulcowa...
~Kuk
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Skrzynia teoretycznie ta sama co w Astrze i Vectrze ale mnie ona boli. W Polonezie dało się sybciej zmieniać biegi. Czasem na szybko zamiast w góre wskakuje mi w dół. Pewnie to wina konstrukcji wybieraka dla mnie przeciętnie poza tym bieg wsteczny z pierścieniem to jakaś pomyłka wymyslili już leprze rozwiązania ale ... było to w XIX wieku. Wydaje się że skrzynie mimio swojego przebiegu pracuje cicho. Sprzegło pracuje całkiem przyjemnie.
~mdchris@ poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Cieżko chodza biegi. po 35 tys km rozpadł sie synchronizator 5 biegu(naprawa garancyjna) po raz drugi padłó łożysko oporowe i docisk po 70 tys km rozsypało sie w drobny mak (naprawa gwarancyjna).Jak na samochód za 50 kawałków to nedza .Dobrze ze była gwarancja.
~Adam Olchawa
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Za długie przełożenia na niższych biegach - to normalne jak się uswiadomi że max moment ( tylko 150Nm) jest dopiero na 3500 obr/min znowu 2 litry rulez. Mechanicznie spoko, wszystko chodzi - pewnie nie koreańskie
~Marek
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Nie wiem czy kiedykolwiek dolewany był olej, nie wiem czy jest taka mozliwość. Wymieniony mechanizm zmiana biegów łączący lewarek zmiany biegów ze skrzynią biegów.
~lara19857@yahoo.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
tu to mogę rzecz, że skrzybia już lekko zużyta, ostatnio biegi nie chciały wchodzić, rzęziło przy zmianie ale mechanior nasmarował i nic nie gruchocze jak na razie :]
~Kamiljan
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Czasem problemy z wrzuceniem wstecznego, trzeba poprawiać, ale gdy wymieniłem olej na pełny syntetyczny mobila zdarza się to sporadycznie.
~Mirek/Ania , lapoty@op.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Biegi wchodzą łatwo i lekko. Czasami wsteczny zahaczy, ale tak poza tym nie ma co narzekać na skrzynkę. Przełożenia też z głową dobrane.
~El Hissan
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Nic specjalnego. Ani dobra ani zła. Po prostu skrzynia biegów. Czasami wsteczny nie chce wchodzić, ale w innych autach też się zdarza.
Dziennik kosztów dla Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
11,5
~krzyhernas@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
konieczna odrobina wyczucia dla wstecznego ale poza tym dla frajdy przekładam dźwignię jednym palcem pod warunkiem że mi sie nigdzie nie śpieszy.
Daewoo Nubira I Sedan