Lista ocen Daewoo Nubira II (65) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 69 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Trupodzierzdzca
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Nędza, pierwszą wymieniłem przy 80tkm. Rozsypał się mechanizm różnicowy. Druga wytrzymała do przebiegu 145tkm. Luzy były takie na mechaniźmie różnicowym że w końcu przy ruszaniu zerwało mi mocowania silnika. Fakt że często korzystałem z 133KM co jak się okazuje nie było przewidziane przez technologów z Koreii, tam się normalnie wszystko zużywało jakby było z plasteliny. Ale nowa skrzynia to koszt 1100pln więc co tu oczekiwać jakości.
~wert
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Oj nie popisali się. Trochę za długie drogi prowadzenia lewarka jak na aspiracje silnika. Sporadycznie haczy przy szybszej zmianie biegów. Skrzynia wydaje się nie nadążać za silnikiem, choć przy spokojnej jeździe fajnie uzupełnia się z elastycznością jednostki napędowej. Co do sprzęgła to chodzi w typowym japońskim stylu - prawie się go nie czuje.
~Grzesiek
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
Skrzynia biegów jest przeciętna skok ma dość długi a precyzją także nie grzeszy, czasem zdarza się wbić inny bieg niż by sie chciało. Generalnie nie ma z nią problemów (no poza tym ze jedna się rozpadła) ale koszty zakupu nowej były niskie a auto miała już sporo ponad 200 000 tyś jady i to głównie po mieście więc mogło sie rozpaść
~Marti
Kombi 1.6 i 106KM 78kW
Praktycznie Opel. A więc raczej bezawaryjnie, dla mnie wadą są dość krótkie przełożenia. Skutek - od 60 km/h można już V bieg zapinać. Ale z kolei przy wyższych prędkościach głośno się robi..
~MarekMarek190
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
elegancko wchodzi, bez żadnych problemów, auto płynnie przyspiesza również świetnie się sprawuje w szybkich energicznych zmianach biegów gdy chcemy pokazać jak nasze auto przyspiesza np. na światłach...
~bukass@wp.pl
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
w poprzednim aucie skrzynia biegów zachowywała się lepiej, może jest to wina sporego \"przeskoku\" między biegami. nie mniej jednak nie mogę powiedzieć, o niej złego słowa nie psuje się, działa... jest ok.
~djeremi
Sedan 2.0 i 133KM 98kW
Skrzynia ok chociaż jak to w daewoo bywa potrafi czasem zacharczeć wrzucając wsteczny. Biegi ładnie wchodzą, nawet przy szybkim wpinaniu.
~bogdan
Kombi 1.6 i 106KM 78kW
miałem problem lecz po serwisie tzn. wymianie oleju i regulacji wszystko w normie.O skrzyni często się zapomina dlatego póżniej są problemy.
~Obiboc
Kombi 2.0 i 16V CDX 133KM 98kW
W porównaniu z Focusem chodzi leciutko. Dość precyzyjna no może trójka przy ostrym przyspieszaniu nie chce wskoczyć od razu ale przebieg robu swoje,
~Kamil
Sedan 2.0 i 16V CDX 126KM 93kW
Skrzynia biegów chodzi precyzyjnie, biegi wchodzą dobrze nie trzeba ich szukać tylko czasami nie wejdzie 1 bieg lub wsteczny.