Lista ocen Daewoo Tacuma (20) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mak218
Hatchback 2.0 122KM 90kW
Silnik głośny powyżej 120-130km/godz.ponadto dźwięk o wyższej częstotliwości czy bardziej ostry niż w samochodach o nadwoziu sedan, falujące obroty biegu jałowego szczególnie zimą gdy automatyczne ssanie przestało już działać a silnik jeszcze nie osiągnął odpowiedniej temperatury mogą stać się niebezpieczne podczas hamowania silnikiem, elastyczność świetna,bo na 3 biegu pozwala przejeżdżać z prędkością 20km/godz. przez "szczupłych...
~Jacek
Hatchback 2.0 122KM 90kW
2l. istna przyjemność z jazdy! Bardzo elastyczny, dzięki czemu nie musiałem tak często redukować. Pierwsze daewoo, którym jechałem 200km/h (przynajmniej tak wskazywał obrotomierz;-) Acha bym zapomniał, od nowości miałem instalację LPG wielosekwencyjną (niestety jakość gazu w Polsce nie jest dobra i czasem było czuć, że jadę na wodzie czy Bóg wie czym)
~Piotr
Hatchback 1.8 98KM 72kW
silnik jest super , jak na tak ciezki samochod to peikna sparwa.... jestem ardzo zadowolony, na prawde sie postarali. Przejechałem 75 tysiecy bez zadnych usterek.. jedynie drązki stabilizatora(50zl , brez prtzesady , ale to jest nic prawie )
~Svenson
Hatchback 1.8 98KM 72kW
Moc 98 KM i moment 148 Nm to za mało przy wadze 1800 kg. Przy wyprzedzaniu nie jest źle. Lekko szarpał przy przyspieszaniu a obroty na jałowym falowały. Przyczyną było grzanie się przewodów akumulatorowych. Po ich "zregenerowaniu" falowanie znikło. Cichy.
~Kamilos
Hatchback 2.0 122KM 90kW
Do silnika nie mam nic oprocz tego ze czasami nie pracuje zbyt równo na luzie i nie ma zbyt wystarczajacej mocy jak na 2.0l silnik w stosunku do masy pojazdu ok 1400 kg.
~milezaskoczony
Hatchback 1.8 98KM 72kW
Zupełnie wystarczający. Jeździłem 2.0 16V 125KM, ale 1.8 8V ma lepszą kulturę pracy szczególnie na LPG. Lubi niskie obroty = mniejsze spalanie.
~Marcin
Hatchback 1.8 98KM 72kW
Bardzo fajny i prosty silniczek, nie jakieś tam 16v tylko 8v - który naprawi nawet Pan Stasio! Tanie części i niezawodny cichy silnik!
~Piotr
Hatchback 2.0 122KM 90kW
Bardzo elastyczny cichy silnik. Dobra dynamika. Spalanie w miście 12l, a w trasie 7-8.
~wrotas@gazeta.pl
bardzo przyjemna praca; w trasie dobrze wyprzedza się na 3, 4 i nawet 5 biegu
Dziennik kosztów dla Daewoo Tacuma
15,9
~piotrekW
Hatchback 2.0 122KM 90kW
Bardzo dobra kultura pracy. Nie ma problemu z obrotami na biegu jałowym.