Lista ocen Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW 1991-2001 (494) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 565 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Olo
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
To prawda, że wsteczny czasami (u mnie rzadko) zachrzęści, ale biegi do przodu można zmieniać bardzo, bardzo szybko. Prawie jak w motocyklu ;) Dźwignia chodzi b. precyzyjnie, biegi wchodzą natychmiast. Oczywiście w szybkiej zmianie pomaga pedał sprzęgła o krótkim skoku (piękna sprawa!). Jest to wygodne w mieście przy prędkościach w okolicach 50-60 km/h, kiedy trzeba się przełączyć pomiędzy 3 a 4 - kiedy ktoś nas spowolni do nieco mniej niż 50,...
~arthurkozlovski@gmail.com
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
W zrównaniu z Uno dział znacznie lepiej. Ma natomiast swoje małe grzeszki, z których najbardziej irytuje mnie system wrzucania biegu tylnego. Osobiście wolę, gdy za zabezpieczenie wrzucenia tylego biegu służy gałka, którą trzeba albo podnieść, albo \"pstryknąć\". System \"dopchnięcia\" jest nieco irytujący, zwłaszcza gdy jest potrzeba wrzucić ten bieg szybko...
~Waikiki, zxzx5@wp.pl
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
zestopniowana tak, jak pozwala na to pojemnosc silnika; przy wyprzedzaniu konieczna jest redukcja; bardzo "waskie" zakresy predkosci uzytkowych na poszczegolnych biegach; biegi wchodza dosc dobrze z wyjatkiem V, ale to dlatego, ze ma twardzszy zacisk; warto nalac lepszy olej, ja mam Castrol SMX, zmiana biegow bedzie nieco plynniejsza
~splice
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Ogólnie skrzynia udana, bardzo dobry 2,3 i nawet 4 bieg (ale powyżej 90-100 km/h). Niestety z 5 piatego biegu można w zasadzie kożystać tylko powyżej 100km/h ponieważ poniżej tej prędkości samochodzik chodzi dość opornie. Wszystkie biegi wchodza dobrze, wsteczny czasem protestuje, no i skrzynia czasem hałasuje podczas jazdy :/
~AJ
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Skrzynia jest 5 biegowa ale byla fabrycznie przerabaiana z 4 biegowej i czasem slychac szum a wynika, z tego ze olej nie dochodzi do V biego gdy nie jest rozgrzany ale wystarczy nalac do skrzyni oleju do automatu i gra. Bieg wchdza przecietnie. Czasem cos zgrzytnie. Wsteczny czasem nie chce wskoczyc, oceniam na 3.
~k
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Bardzo dobrze dopasowana do silnika. Piatka moglaby byc dluzsza poniewaz 3000obr/min jest przy predkosci 85km/h na tym biegu. Czasem zgrzytnie przy wrzucaniu trojki albo wstecznego jednak generalnie biegi wchodza lekko i bezproblemowo. Sprzeglo nie wymieniane od nowosci i nie mam do niego zastrzezen.
~amper124
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
B. dobrze zestopniowana do charakterystyki silnika, troche mało precyzyjna ale w końcu jest to stary konstrukcyjnie, mały samochodzik a nie bryka za milion baksów ;] Jedyne czego nie lubi to brutalnego traktowania (przez własną głupotę zgrzyta mi troszkę sychronizator 2 i 3 biegu :((( )
~ja
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
po 5 kilometrach lewarek od skrzyni mi został w łapie,serio.nie wiedziałem co robić bo byłem na autostradziew Niemczech,zjechałem na pobocze.ja przyjechał gościu z ADAC to robił zdjęcia mi z tym lewarkiem a ja pozowałem przy aucie powiedział że pokaże znajomym...to ma być śmieszne???:(
~marek_gradowski@poczta.fm
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Z pięcioma biegami nie mam problemu wszystkie wchodzą tam gdzie chce precyzyjnie i lekko nic nigdy nie wyskoczyło (jeśli ktoś umie zmieniać biegi bo wielu jest takich co im się tylko wydaje że umie) rzadko tylko wsteczny nie chce wskoczyć ale wtedy gdy chcę to zrobić szybko i niedokładnie.
Dziennik kosztów dla Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW
6,1
7,1
~Drego31
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Chciało by się 6 bieg :P Jak się porządnie nasmaruje to chodzi jak cudo. Jednak długość drążka jest trochę niewygodna tym bardziej w takiej przestrzeni. // I mam aktualnie problem, że coś mi ciągle puka na przełożeniu - nie wiem czy to skrzynia ale problem jest.