Lista ocen Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW 1991-2001 (458) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 601 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Olo
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Nagrzewnica dość powolna (jak na mój gust). Dmuchawa jest całkiem sprawna sama w sobie, ale dystrybucja powietrza w kabinie nie jest najlepsza. Niestety, jeśli w kabinie jest wilgoć, to nie łatwo się jej pozbyć. W zimie kłopotliwe. Po kilku kilometrach, kiedy zaczyna lecieć gorące powietrze, jest już OK, raczej nie da się zmarznąć, choć w prawą nogę zawsze będzie cieplej niż w lewą ;) (kierowcy, pasażera odwrotnie).
~BYKU
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Jak na takie małe autko przejeżdzajac do pracy 3km mam nagrzany samochód w zime,co do letniej pogody to wiaterek z wentylacji dmucha sobie, tylko jak naleci coś w kanaliki na zwewnatrz to przy włączeniu dmuchawy wszystko leci do środka, ps. nawet nie wiecie jak wygląda ususzona pszczoła bo nawet takie coś przeleciało przez układ wentylacyjny hihihi
~arthurkozlovski@gmail.com
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Sprawują się dobrze. Nie ma niestety klimatyzacji, jednak dmuchawa działa porządnie.Małe wnętrze nagrzewa się szybko, podobnie z chłodzeniem. Sam zaskoczyłem się w lato, ze w tej mojej puszce po sardynkach może być wcale nie tak gorąco - dla porównania jadąc firmowym Fiatem Doblo, pociłem się znacznie bardziej
~sitnikl
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Tico dobrze grzeje i jest ciepło pod warunkiem, że nadwozie jest szczelne - moje nie jest, ale i tak nie narzekam. W trasie przy silnych mrozach zimne powietrze chłodzące silnik przez przednią atrapę, nie pozwala mu się rozgrzać do wyższej temperatury, stąd podejrzewam, że wtedy słabiej grzeje, ale i tak jest wystarczająco.
~Młoda
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Jeżeli latem autko stoi w słońcu przez dłuższy czas, to raczej się w nim nie ochłodzimy, poniewaz dmucha na nas ciepłe powietrze, natomiast jeżeli jest zimno i chcemy się ugrzać w samochodzie zaraz po odpaleniu to z pewnościąnam się to nie uda ponieważ, wtedy dmucha na nas zimne powietrze i efekt jest odwrotny.
~piwko2006
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Tutaj także bardzo dobrze. Sporo nawiewów jak na takie małe autko. Szkoda że nie ma regulacji mocy nawiewu przy poszczególnych kratkach, ale to jest mały szczegół. Ogrzewanie działa już po chwili jazdy, grzeje mocno i szybko ogrzewa cały samochód. Troszkę słabo wieje na nogi przy nastawieniu na nogi i kratki albo nogi i szybę.
~Aster
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
W zimie ciepło mi się robi po przejechaniu jakichś 1,5-2km - koledze w Seichento po 6km. W lecie nawiew też daje radę. Minusem są wloty powietrza - jak się parkuje pod drzewem to wpadają tam różne liście i drobne gałązki, które później wylatują na kierowcę i pasażera lub terkoczą w wiatraczku. Możnaby to zabezpieczyć siatką.
~blade94@vp.pl
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
OGRZEWANIE PO WYMIANIE CZUJNIKA TEMPERATURY W CHŁODNICY JEST CIEPŁO PO OKOŁO 5 MIN PRACY SILNIKA OGRZEWANIE BARDZO WYDAJNIE PRZY -20 MOZNA JEŹDZIC W KOSZULCE I SPODNKACH ( MÓJ SAMOCHÓD WYPOSAZONY JEST W KLIMATYZACJE RĘCZNĄ KLIMATYZACJA DOSC DOBREJ JAKOSCI LECZ MOC SINIKA NA WŁOCZONJ KLIMIE JEST ZNACZNIE SŁABSZY ALE COS ZA COS;)
~ktośzły
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Tutaj szału nie ma, przy solidnych mrozach jakie nas ostatnio dotykają potrzebuje paru dłuższych chwil żeby się rozgrzać. Przy dłuższej wycieczce w bardzo mroźny dzień też się nie spocimy w środku. Natomiast latem jak się otworzy okna to jest fajnie, głowy nie urywa a przyjemnie wieje.
Dziennik kosztów dla Daewoo Tico 0.8 41KM 30kW
6,1
7,1
~Ania
Hatchback 5d 0.8 41KM 30kW
Klimatyzacji oczywiście brak, więc to jest sam w sobie minus. Poza tym straszna duchota latem a zimą ziąb jak w lodówce, ponieważ nawiew powietrza jest kiepski. Latem nic się człowiek nie ochłodzi a zimą za szybko się nie ogrzeją tylko pasażerowie przednich foteli, bo do tyłu żadne ciepło nie dojdzie.