Lista ocen Daihatsu Applause I (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jacek nadolski wrocław
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
W tym aucie nie miałem jeszcze żadnych problemów, ale jezdżę nim dopiero 2 lata. W moim poprzednim aplauziku dałem kiedyś w palnik przy starcie, tak, że dyfer pogubił zęby ,pociął obudowę i zgubił cały olej...Jak myślicie? Dojechałem do domu ,ok.40 km, a następnego dnia do warstatu.Po wymianie dyferka oraz zaspawaniu dziury w obudowie,jażdziłem jeszcze 2lata. auto zrobiło w sumie 350000 km. Kupił je mój znajomy i jeżdzi dalej.
~wilek7@o2.pl
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Czasami lubi przytrzymac na dwojce, i zgrzytnac przy wrzucaniu trojki - trzeba to robic dosyc precyzyjnie. Reszta wchodzi lagodnie i plynnie. Drazek moglby byc krotszy. Sprzeglo dosyc twarde - ale juz sie przyzwyczailem. Dobra elastyczność na piatce - przy jednej osobie w kabinie przyspiesza zwawo nawet od 50 km/h bez koniecznosci redukcji.
~bbiek@op.pl
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Bez uwag za wyjątkiem niekiedy problemów z synchronizacją trójki co niekiedy (rzadko) objawia się delikatnym ledwie słyszalnym zgrzytem przy wrzucaniu trzeciego biegu. W niczym to nie przeszkadza. Poza tym OK. Zero wycieków i nie huczy podczas jazdy.
~użytkownik
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Krotkie biegi,ladnie wchodza jednak od pewnego czasu 2 mi zgrzytnie i podejrzewam o to synchronizator,da sie uniknac zgrzytu gdy bardzo wolno wbija sie bieg ale dla mnie to juz minus i tak byc nie powinno:)
~Hannibal
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Dobrze zestopniowana, biegi wchodzą lekko i bez problemów. Nieco za długi jest drążek oraz za duży jest na nim luz. Czasem nie wiem jaki mam bieg przez to.
~Fu:D mistrz kamas...
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
mam automatyczną skrzynię biegów i jak wciskam gaz do dechy to tak jak by się przez jakieś 0,5sekundy zastanawiał ale pozatym suuuuper!!
~tzielinski1@wp.pl
Hatchback 1.6 16V 90KM 66kW
sama skrzynia dość dobra bez napraw, kłopoty z zewnętrznym mechanizmem zmiany biegów najpierw luzy póżniej zatarcie się przegubu pod dźwignią lewarka.
~marcin 1982
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
ze skrzynia nie mialem nigdy problemow. chc wsteczny nie raz nie wchodzi dobrze, tzreba lekko podjechac do przodu
~kierowca
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Można sie rozpedzac od 50km/h na V biegu ale co z tym sie wiaże duże obroty ponad 120km/h. Czasam slychc niektóre biegi :(
~sabal@xl.wp.pl
Hatchback 1.6 16V 4WD 105KM 77kW
miałem wczesniej FORDY w pracy VW teraz wydaje mi sie ze nie ma lepszych niz japonskie skrzynie biegów