Lista ocen Daihatsu Applause I 1.6 16V 105KM 77kW 1989-1997 (20) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysztof Nawrocki
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Bardzo ekonomiczny, co prawda nigdy mi się nie udało zejść poniżej 7 l., nawet na trasie, ale nigdy w życiu nie spalił więcej niż 7,8 litra. Badałem to w okresie około 40 tys. km. NIgdy nie byłem w serwisie po za wymianą sprzęgła w warsztacie. Jedyne co w nim robiłem systematycznie (co roku) to: wymiana oleju w silniku, wymiana filtrów oleju i powietrza. Jeden raz wymieniłem filtr paliwa.
~wilek7@o2.pl
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Tutaj narazie doswiadczen brak - narazie sprawdzam spalanie w cyklu miejskim. Czesci zadnych tez nie wymienialem poki co, ale wiem ze do tanich nie naleza. Nie sa natomiast jakos szczegolnie niedostepne - zwlaszcza te popularne - elementy zawieszenia, silnika itp. Narazie trudno mi sie wypowiadac w temacie.
~sylwek szymański żary lubuskie
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
na benzynie do 7,8 litra, na LPG 8,5 latem i 9,5 zimą (średnie spalanie na co dzień), żona ma Golfa i wychodzę z założenia, że autko pozwala zaoszczędzić dobre pieniądze, przez tyle lat, raz wymiana przegubów, paska, dwa razy amortyzatory z tyłu, teraz czeka mnie wymiana układu wydechowego ale jak na auto z poza UE raczej rewelacja
~dwadrzewka@autograf.pl
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
benzyna miasto 7l/100km benzyna trasa 5,5l/100km gaz miasto 8,5l/100km gaz trasa 7l/100km, ale powiem szczerze załuje załozenia instalacji LPG, dałem za nia 1700 PLN i zwróci mi sie dopiero po około 20 miesiacach......i poza tym szkoda silnika, bo chodzi jak pszczółka....
~użytkownik
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Na razie mi sie podoba bo procz plynow i oleju nic nie robilem przy aucie wiec jest ok.A spalanie ...no moglo by byc troche mniejsze przy tych cenach paliwa:)Ale tak mniej wiecej 7-8 litrow na 100km.
~adampg1@poczta.onet.pl
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Super zużycie paliwa. Na trasie w górach w 5 osób 5.8 litra w mieście teraz 8.0.Seicento więcej mi paliło. Trochę jest problemów z częściami, a jak sa to drogie.
~bbiek@op.pl
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Nie jest źle. W mieście między 9 a 10 litrów (zależy czy zdąży przestygnąć czy silnik jest ciągle nagrzany). W trasie przy jeździe z głową nie przekroczy 6 litrów.
~kierowca
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Male spalanie nie jest jego mocna strona!!! Co do kosztow napraw niw ma co narzekac z czesciami tez nie ma problemu.
~sexy.gonzo@wp.pl
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Jak na samochód tej mocy to spalanie 7l. w mieście jest w granicach normy. Trasa 90km/h - 5l , 120 km/h - 6l. Można to przeżyć
Dziennik kosztów dla Daihatsu Applause I 1.6 16V 105KM 77kW
9,1
~Fila z Aachen
Hatchback 1.6 16V 105KM 77kW
Zużycie OK. Części w normie poza tylnymi łożyskami (minimalnie 100 Euro sztuka). I mało zamienników polskich producentów.