Lista ocen Daihatsu Charade G100 (45) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciej Pik
Hatchback 1.0 54KM 40kW
Trochę jak dla mnie za miękki i jak ktoś tu pisał że wyśmienicie trzyma się w zakrętach … to uśmiech się u mnie pojawił. Oczywiście jakieś Matizy, Seicento, Tico itd. wypadają słabiej ale mogło by być lepiej. Zwłaszcza sprężyny z tyłu szybko siadają i z 5 cioma osobami na pokładzie samochodzik wygląda jak Cytryna na parkingu (schowane kółka). Próbowałem dokupić zawieszenie od wersji Turbo ale w sklepie powiedzieli że tam są takie same...
~8konrad888
Hatchback 1.3 i 90KM 66kW
Prowadzi sie swietnie:) brak wspomagania wiec trzeba troche sie nakrecic i stosunkowo mały promien skretu ale po za tym daje rade wzupełności troszke miękko zawieszony ale wg mnie swietnie połączony komfort z prowadzeniem:) Może troche przeszkadzac niskie zawieszenie wiec nie pod wszystkie krawężniki sie garne:) ale sa i tego plusy w prowadzeniu:) Zawieszenie trwałe narazie nic mi sie nie zepsuło a mechanika zna tylko z opowiadan:)
~Dża
Hatchback 1.0 52KM 38kW
Układ jezdny jest ogromnym plusem Charady. Fabrycznie niskie auto, krótkie a do tego dosyć szerokie. Wchodzi idealnie w zakręty bez zbędnych przechyłów. Łatwo wychodzi się z poślizgów. Jedyny minus to pękające sprężyny w amortyzatorach. Poza tym wszystko super.
~PrzemGT
Hatchback 1.0 54KM 40kW
Hmmmm jak jeździ to dobrze gorzej jak coś poleci...Wtedy sypie się wszystko i nieźle trzeba zapłacić za naprawę. Oczywiście jak się nie tyra \"charadki\" po śniegu to nie mają prawa iść przeguby ale to auto aż się prosi :D:D:D:D Ręczny prawa linka się zrywa.
~Wojtek
Hatchback 1.0 54KM 40kW
Nic w zawieszeniu nie wymieniałem (dosłownie nic, choć auto miałem przez 3 lata). Łączenia gumowe nie były w najlepszym stanie wizualnym ale nic nie stukało i panowie w SKP powiedzieli, że jest spoko i nie trzeba się tym martwić
~Evo
Hatchback 1.3 i 90KM 66kW
Zawieszenie na Mcphersonah bardzo dobrze trzyma autko w torze jazdy lecz jest bardzo mało odporne na wytrącenie z równowagi. Dołożone wspomaganie z Daihastu Applaus ułatwia poruszanie się na szerokich oponach po mieście.
~NOS
Hatchback 1.0 GTi 101KM 74kW
Układ jezdny dobry. Można ponarzekać na trwałość niektórych elementów ale co tu dyskutować jeśli jeździmy po takich drogach jak w Polsce. Jeżeli wszystko jest sprawne auto prowadzi się jak gokart:)
~tom.inen@wp.pl
Hatchback 1.0 D 37KM 27kW
Zawieszenie jest sztywne i przy dużych prędkościach sprawuje się świetnie. Niestety to auto nie jeździ z dużymi prędkościami. W mieście czuć każdą dziurę - za twardy jest.
~Leszek
Hatchback 1.0 52KM 38kW
Samochód dobrze sie prowadzi, w zakrętach nie sprawia problemów. Zawieszenie twarde. Dotychczas wymienialem amortyzatory (komplet) i sprężyny przedniego zawieszenia.
~Dejwid
Hatchback 1.0 52KM 38kW
Rewelacyjne zawieszenie. świetnie spisuje się na nierównościach po których poprostu płynie (kocie łby, trelinka itp.)Sztywne ale nie do przesady.