Lista ocen Daihatsu Feroza Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW 1988-1997 (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Po założeniu LPG - super (spalanie podałem dla gazu, bo nigdy nie zużyłem całego baku benzyny na raz - u kolegi pali ok. 9-10l) - jazda nie droższa niż osobowym. Nieraz zjeździłem cały zbiornik na nie wyłączając 4x4 po śniegu i górkach, a zużycie nie przekroczyło 14 l. O terenie się nie wypowiadam, bo to jakbym próbował liczyć ile traktor pali na 100. Większość podstawowych części dostępna w zamiennikach o przyzwoitych cenach, ale dostępne...
~Przemek
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Zużycie paliwa to spore zaskoczenie. Na plus. Myślałem, że 10 litrów to minumum. A w trasie - bez szleństw - udaje się spokojnie zejść do 8. Pod znakiem zapytania staje sens instalacji gazu. Części - dość drogie i generalnie trudniej dostępne niż do Golfa czy Corsy (ale to chyba oczywiste) - ale tragedii nie ma. To auto z poprzedniej epoki - podatne na takie tanie zamienniki i przeróbki, jak wstawienie amortyzatora od Poloneza. Trzeba tylko...
~Waldek
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Dużo pali. Na asfalcie poza miastem 10-11 W terenie - spalanie podaje się w motogodzinach... Części są dostępne i w rozsądnej cenie. Mój egzemplarz się nie psuje, więc przez 3 lata na części wydałem 500-600 zł Z tym, że wymieniłem np. przewody hamulcowe dlatego, że "są stare" - jestem perfekcjonistą. Generalnie - nic się nie psuje !!!
~Artur
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Jak na piętnastoletnie autko z silnikiem 1.6 pali niedużo. Na trasie do 90km/h - 8,6l w mieście około 10,5l oczywiście w terenie znacznie wiecej ale cysterny nie trzeba za sobą ciągnąć. Awaryjność niewielka - jeśli się dba o samochód będzie działał bez zarzutu. Słaby punkt to karoseria w okolicach tylnich nadkoli - zazwyczaj mocno przerdzewiała.
~TBWhite
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Paliwo: Za miastem (mierzone wielokrotnie na trasie Wrocław Sławno Wrocław średnia 80 km/h (90-120)) 4 osoby 8,8-9,2 l/100 W mieście Wrocław - lato 13 zima 14 l/100km Z bagażnikiem za miastem 10,5-11 w mieście lato 13 zima 14 l/100km.
~WWW
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Pali ok 10-11 litrów gazu na 100km (po czarnym), w mieście do 14 gazu. Jeśli chodzi o części to z tego co się dowiadywałem, są wszystkie podzespoły zawieszenia, i innych często zużywalnych części, ale o ceny to niema pojęcia....
~olsto701
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
W mieście troszkę pobiera LPG. W trasie - lepiej to wygląda. To nie jest auto wyścigowe. Samochód lubi wysokie obroty. Naprawy - no cóż... zależy co... Jak to w Japończykach. Generalnie jak dbasz, tak masz. Dla mnie OK
~adam59
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
jezdze spokojnie, na trasie ponizej 100 nie przekracza 8l, w miescie 11, w terenie i 30 :-) ceny czesci roznie, w dobie internetu latwo dostac, naprawy z reguly robie sam, wiec nie wiem. auto dosc proste w naprawie
~FEROZA SX by Zigi
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Bardzo mile potwierdzenie opinii użytkowników nie drenuje kieszeni, można jeździć na co dzień. W porównaniu z poprzednim oplem frontera koszty - 30%
~suchyt
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
...... myslałem że bedzie paliła mniej ale moj poprzednik wstawił do niej opony 235/75/15 i to może być przyczyną że pali gazu powyżej 12l
Daihatsu Feroza Standard