Lista ocen Daihatsu Feroza Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW 1988-1997 (18) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~adam59
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
przejechalem tym autem ponad 200 tys, ma teraz 322 tys, nic specjalnego sie nie dzieje, silnik juz zre olej 1l/1000km, padl mi alternator i uszcczelka pod glowica. oglnie sprawia wrazenie niezniszczalnego, zwlaszcza, ze dosc sporo w terenie jezdze (weterynarzem jestem). kupilem z uszkodzonym napedem na przod, wymienilem caly most i od tej pory jest spokoj.
~Przemek
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Auto stosunkowo pancerne i trudne do "popsucia". Jeszcze z czasów, gdy samochody ewentualne awarie okazywały "klasycznie" - stukiem, wzrostem temperatury silnika, itd., a nie zapaleniem się kontrolki i blokadą prędkości. Większych awarii - póki co - brak. Przegub stuka przy ostrym skręcie, ale jeszcze chyba pojeździ.
~Jacek
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Pękło główne pióro resora (spasowało od Żuka, a otwór tylko lekko przesunięty od środka podwieszenia), ale kupiłem z resorem trochę ugiętym, przez co wywaliłem świeżo zmieniony amortyzator. 2 błotniki i próg => blacharz (nic więcej niż w innych japończykach, a na pewno mniej niż Suzuki).
~warrad@op.pl
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
auto ma 16 lat w tym 2 lata u mnie. ostatnio wymieniłem sprzęgiełka przednich kół - spory wydatek ale jedyny w całym okresie eksploatacji jeżeli ktoś twierdzi że części drogie to niech porówna z innymi autami TERENOWYMI a nie z vw golfem II
~Mariusz - hhmariusz@wp.pl - nawiążę kontakt z innymi posiadaczami Feroz w celu wzajemnej pomocy
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Mechanicy i koledzy nie stwierdzili żadnych poważnych usterek, nadzwyczajnego zużycia, silnika, zawieszenia, skrzyni, mostów. brak dziur w karoserii, w czasie konserwacji znalazłem dziurę w ramie-rdza
~Furioza
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
zaraz po zakupie grubsze remonty od tamtej pory nic grubego się nie dzieje - ale autko pomału zaczyna się domagać przeglądu
~TBWhite
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Mam poważne usterki przedewszystkim w zawieszeniu , no i ostatnio w silniku ale to ma chyba związek z LPG.
~Donatello
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Łatwo zajeździć sprzęgło - ale to nie wina auta, a charakterystyki silnika i ciężkiej nogi :]
~Użytkownik
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Jak coś zdechnie to na dobre. Części kosztują jak do jakiejs toyoty land cruiser! :/
~FEROZA SX by Zigi
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Brak tylko wymiana części eksploatacyjnych typu świece , tarcze klocki ,filtry .
Daihatsu Feroza Standard