Lista ocen Daihatsu Feroza Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW 1988-1997 (34) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MC...
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Po przejechaniu 100km zjadł mi 1litr oleju. Nie rozumie ludzi co zachwalają ten silnik. Chyba jeszcze nie mieli do czynienia z naprawą uszczelki pod głowica albo tylko w mojej okolicy nikt nie chce się podjąć naprawy tego "wynalazła" jak mówią i najgorsze że nie ma nigdzie z jaka siła czy tam momentem obrotowym dokręcać głowice.
~Przemek
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Wyścigówka to nie jest - i z takiego założenia trzeba wychodzić. Na początku jeździłem w zakresie 2-3 tys. obrotów - tu można mówić nawet o sensownej ekonomii jazdy. Ale silniczek najlepiej się kręci powyżej 4 tysięcy. No i ma prawie 100 KM.
~Donatello
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Silnik nie do zajechania. Nie wysilony przez co ma sporo rezerwę. Lubi wysokie obroty, przyjazny w terenie i w mieście. Bardzo trwały, polecam. PS: Używać TYLKO I WYŁĄCZNIE ORYGINALNYCH CZĘŚCI (wbrew pozorom można wszystko łatwo dostać)
~FEROZA SX by Zigi
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Prosty silnik ,dobry moment obrotowy i moc wystarczająca na pchanie wozu 1,6t tanie części nowe : np pompa paliwa 200zl szczotki alternatora 30 zl 4 swiece 60 zl Tłumik 130 zl
~WWW
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Silnik Chodzi super, równo cicho, brak jakichkolwiek wycieków, jeśli chodzi o elastyczność to cieniutko, przyspiesz naprawdę powoli, prędkość max kończy się przy 130km/h.
~Użytkownik
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Samochód po zakupie wymaga remontu silnika :/ Wszystko było ok. Po zrobieniu 300km zaczął kopcić pocić się i zaczęły stukać panewki i popychacze.
~hondacrx26@wp.pl
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Silnik bardzo cichy dośc dynamiczny, jedyny problem jaki miałem to tylko z alternatorem okazało sie że padł mostek prostowniczy który bez problemu dostałem:]
~Jacek
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Pracuje równo i przyjemnie mruczy, żadnych usterek tylko drobne wady reduktora LPG. 95KM na 1250 kg wystarcza na szosę i w teren.
~adam59
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
mocny i bardzo zwawy, nie pasuje do terenowki, bo to wysokoobrotowa szlifierka. jak nie chcesz w teren, to bedziesz zachwycony.
~TBWhite
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Bardzo przyzwoity śilniczek - choć odrobinę za wysokie obroty w normalnej eksploatacji.
Daihatsu Feroza Standard