Lista ocen Daihatsu Terios I (10) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~arcik
Standard 1.3 i 16V 4WD 92KM 68kW
Jesli chodzi na naped do tej super ,mam jednak zastrzezenia do przelacznik blokady tylnego mostu.Dlaczego Daihatsu nie zdecydowalo sie na manualny system przelaczania napedow,taki jak np w Suzuki Vitara?Mamy tu guzik.2 razy po jezdzie offroadowej zwilgotnial mechanizm i nie moglem wylaczyc blokady,trzyba bylo odwiedzac warsztat.Jest to rozwiaznie bardzo zawodne dlatego dalem niajnizsza ocene.Autostrady tez nie sa stworzone dla...
~leśnik
Standard 1.3 i 16V 4WD 86KM 63kW
Spocisz się, a bączka na śniegu nie wykręcisz. Czasem mam wrażenie, że na zakręcie auto prędzej się przewróci na bok niż wpadnie w poślizg. Stały napęd jest po prostu niesamowity. Tu bym auto porównał do Nivy 4x4(kto jeździł ten wie). Zarówno jeżeli chodzi o trakcję, jak i o resorowanie. Vitara wyraźnie twardsza i sztywniejsza. Wiadomo - brak ramy. Ale dzięki temu da się jeździć w miarę jako tako po asfalcie.
~lesnikkk
Standard 1.3 i 16V 4WD 86KM 63kW
Co roku wymiana gum łączników stabilizatora z przodu. Genialny skręt - obraca się prawie w miejscu. Stały napęd 4x4. Auto nie należy do bardzo szybkich ale w zimie nie raz wyprzedzałem :-) Raz pękła mi sprężyna w lesie ale udało się dojechać do mechanika.
~Radek Tarnowski
Standard 1.3 i 16V 4WD 86KM 63kW
jak na wąskie i wysokie auto bardzo dobrze trzyma się drogi. W terenie zaskakująco dobrze, standardowy suzuki samuraj nie mówiąc o vitarze gorzej sobie radzą na bezdrożach.
~Nidorff
Standard 1.3 i 16V 4WD 86KM 63kW
niby waski a wlasciwosci jezdne super. Sztywne zawieszenie i nisko osadzony srodek ciezkosci bardzo tu pomagaja
~Kamil i Wanda
Standard 1.3 i 16V 4WD 86KM 63kW
Przejeżdziłem nim całe Bieszczady, często jeżdżąc "na skróty" i po drogach dla piechurów. REWELACJA.
~Hop
Standard 1.3 i 16V 4WD 86KM 63kW
Układ jest dopracowany a zarazem bardzo wytrzymały .
~Weronika
Standard 1.3 i 16V 4WD 92KM 68kW
da się nim wjechać praktycznie wszędzie
~basia
Bez zarzutu