Lista ocen Dodge Caliber 1.8 i 16V 140KM 103kW 2006-2010 (22) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pablo
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Nie wiem jakie maja doświadczenia inni użytkownicy ale dla mnie 5 biegowa skrzynia manualna w tym samochodzie nie była najwyższych lotów. Bardzo ciężko wbić I bieg co daje sie odczuć w trakcie jazdy w miescie. Ponadto bieg I i II jest krótki i wydaje sie przekładać zbyt dużą moc na koła które nie są w stanie sobie z nia poradzić. Dopiero od III biegu który jest uz znacznie dłuższy samochód jedzie naprawde dobrze. W dolnych zakresach obrotów...
~Kierowca bombowca
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Występuje usterka, awaria na elementach ciernych kół zębatych w skrzyni. Trzeci bieg wymieniony po hmm 10tyś (to już jakaś kpina). Przełożenia długie, a szkoda (choć sportowego zacięcia ten czołg nie ma).
~3NT
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Tak jak wspominano wcześniej zdarza się żę jedynka wyskakuje. Pod tym względem dobrze jest mieć "męską" rękę. Od dwójki w górę, jest bardzo dobrze, tak jak i z redukjcami.
~romanomi
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Działa ale wsteczny wchodzi opornie brakuje 6 biegu na autostradach pomimo ze na 5 nie przyspiesza no ale powyżej 140 niby w polsce sie nie jeżdzi ;)
~Adi
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Mało elastyczna, parę czasem jakiś bieg wchodzi gorzej. Biorąc pod uwagę to co oferują nowe samochody tu jest średnio.
~mdzikowski@compass.pl
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
Właściwie nie zauważyłem nic szczególnego. Inni piszą o wyskakującej jedynce. Zdarzyło mi się, ale to chyba było trochę nieuwagi
~Miki
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
nie miałem żadnych problemów przez 3 lata eksploatacji - biegi wchodzą bardzo precyzyjnie
~Dodge
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
biegi wchodzą dośc ciasno ale precyzyjnie - nie miałem do tej pory żadnych problemów
~grzesiek197929@wp.pl
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
troche za krotkie sa przelozenia przy zmianie na wyzszy bieg

Usterki Dodge Caliber

Dodge Caliber – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~teachair@gmail.com
Hatchback 1.8 i 16V 140KM 103kW
W porównaniu z innymi autami czasem trudno jest znaleźć bieg, zwłascza 1 i wsteczny.