Lista ocen Dodge Caravan III Grand Caravan (38) - Silnik

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marusia
Grand Caravan 3.8 179KM 132kW
Moja bryczka 3.8 180 kucyków jak na nasze drogi to całkiem nie źle spalanie LPG oscyluje 13-15 litró na sto czyli nieco mniej jak żuk . a awaryjność tak jak każdy samochód słabym punktem jest elektryka za zwyczaj śniedzieją kostki styki na złączach ale jak ktoś jest kumaty to dla niego pestka . Aha w domowym darażu warto mieć kabel obd2 aby nie wydawać na pseudo warsztaty . Bo byle caco i w portfelu pustka
~Bartosz
Grand Caravan 3.0 V6 152KM 112kW
Jak kupować te auto to odradzam ten silnik.... Dużo lepszą konstrukcja jest 3,3 lub jeszcze lepiej 3,8. Silnik chodził fajnie do ok. 200 tys km. Niestety po tym przebiegu silnik zaczął nierówno pracować. Od 2 lat szukam mechanika który by sobie z tą usterką poradził, wydałem na to mnóstwo pieniędzy i niestety bez rezultatu....
~djdit małpa o2.pl
Grand Caravan 3.3 160KM 118kW
3.3 i 3.8 to bardzo niezawodne silniki co w połaczeniu z gazem sekwencyjnym oznacza oszczędna jazde i brak awarii. Dlaczego diesla 96-00r sie nie kupuje każdy wie dlaczego... Ja przez rok czasu zmieniłem tylko rzeczy eksploatacyjne a tak żadnych niepokojacych objawów... W zime ani razu przykrych niespodzianek.
~gregorek@se.home.pl
Grand Caravan 3.8 166KM 122kW
Pod warunkiem, że nie jeździ się na gazie (przynajmniej w moim przypadku). Ogólnie mówiąc, wystarczająca elestyczność silnika i dobra kultura pracy niewysilonej jednostki. 174 KM mocy i 224 Nm wystarczaję do użytku codziennego, jak i na trasę.
~Dk
Grand Caravan 3.0 V6 152KM 112kW
Balem sie tego silnika ale daje rade:) koszt czesci rozrzad do tys zlotych,moc przy wersji grand to minimum myslalem o 2.4 ale chyba zaladowanego by nie pociagnal
~MARCIN-CRX@WP.PL
Grand Caravan 3.3 160KM 118kW
silnik ladny dziwiek , podczas jazdy na wysokich obrotach spokojnie i milo w kabinie bez wiekszych napraw jedynie - wymiana oleju swiece
~Piotrek
Grand Caravan 3.8 179KM 132kW
Mimo instalacji gazowej jest strasznie paliwozerny,wiadomo ze duza masa pojazdu robi swoje, ale bez przesady.Rowniez z tej pojemnosci jest zbyt mala moc.
~Piotr pm100@wp.pl
Grand Caravan 3.3 160KM 118kW
jak do tej pory bez zastrzeżeń, w miare elastyczny, bardzo dobre osiągi w typowym cyklu wyprzedzania w zakresie od 80 do 140 km/h
~wojtek
Grand Caravan 3.0 V6 152KM 112kW
odpowiednio dotarty jest dynamiczny i pozwala na szybka jazde ale nie mozna to porownac do jazdy Mercedesem
~Pawel
Grand Caravan 3.8 166KM 122kW
Elastyczny, 100 km/h przy 1.5 tyś obrotów przy chwilowym spalaniu 4 litrów to jest cos :)
Dodge Caravan III Grand Caravan