Lista ocen Dodge Caravan IV Grand Caravan (32) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mazi
Grand Caravan 3.8 218KM 160kW
Automat o 3 przełożeniach plus nadbieg. Kickdown działa z lekkim opóźnieniem, skrzynia troszkę pomyśli ale nie ma tragedii, jeżeli spokojnie obchodzimy się z pedałem gazu to biegi zmieniają się niewyczuwalnie. Tak częsta wymiana oleju z filtrem to podstawa długiego jej życia, jeżeli chcecie szybko jeździć tym autem (>160 km/h) koniecznie dodatkowa chłodnica oleju na skrzynię.
~Mazi
Grand Caravan 3.8 218KM 160kW
Skrzynia w sumie stara konstrukcyjnie, jest to po prostu ewoluowanie tego wynalazku od kilkunastu ładnych lat. Pewnie, że się popsuła, natomiast koszt naprawy jest relatywnie nie duży, bardzo pomaga zainwestowanie w dodatkową chłodnicę oleju skrzyni. Nie ma co szaleć i nie jeździć więcej jak 140 km/h. A na pewno skrzynia pojeździ długo.
~mar_p
Grand Caravan 3.8 218KM 160kW
Mimo tego że jest to konstrukcja juz bardzo archaiczna to nawet bardzo przyzwoicie się sprawdza. W połączenie z tym silnikiem te 4 biegi wystarczają. Bardzo ładnie chodzi. Super niewyczuwalnie zmienia biegi i pardzo fajnie reaguje na pedał gazu.
~RAM15004X4@POCZTA.FM
Grand Caravan 3.3 182KM 134kW
BEZ DZIWNYCH BAJEK SERWIS CO 50 K MIL ZALECA SERWIS ALE TYLKO MOPAR BEZ ZAMIENNIKOW . JESLI DBASZ O TRANSMISJE TO JAKIES 150 K MIL SPOKOJNIE WYCHYLASZ CZYLI JEST TEN SAM PRZEBIEK CO MANUALEM ALE TRZEBA DBAC . W RAZIE PYTAN RAM15004X4@POCZTA.FM
~BYQ82@poczta.fm
Grand Caravan 3.3 182KM 134kW
Nie miełem większych problemów. Należy uważać na uszczelki sensorów. Nie można dopuścić, aby dostał się tam olej ze skrzyni biegów. Koszty uszczelek niewielkie, a naprawa skrzyni droga.
~Maestro
Grand Caravan 3.3 182KM 134kW
Skrzynia automatyczna świetna w korkach. Ale niestety tylko 4 biegi, więc trochę kiepsko na trasie, następny model ma już 6 stopniowa skrzynię. Trzeba uważać na używki.
~Dodge Crand Caravan 2006 3.8
Grand Caravan 3.8 218KM 160kW
6 biegowa skrzynia spisuje się rewelacyjnie dzieki P zapomiałem co to jest hamulec ręczy . D świetnie się spisuje a mam jeszcze L i 3 do jazdy w górach i do ciągnięcia przyczepki
~Filip Mazury
Grand Caravan 3.3 182KM 134kW
Dramat skrzynia sie przegrzewa dyferencjał pada auto nie lubi sliskiej nawierzchni aczkolwiek prosta w naprawie ale ile mozna
~zbych383
Grand Caravan 3.3 182KM 134kW
nie można mieć zastrzeżeń- tylko olej i filtr trzeba zmieniać co 100 000 km przecież to automat
Dziennik kosztów dla Dodge Caravan IV Grand Caravan
20,4
~radło
Grand Caravan 3.3 182KM 134kW
Teraz wiem co znaczy automat. MASEŁKO - a sprzed świateł biegówki pozostają w tyle - przy normalnym ruszaniu.
Dodge Caravan IV Grand Caravan