Ocena kierowcy - DS 4 I Hatchback (Citroen)

citro, 11 lat temu
Silnik 1.6 VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2012
DS 4 I Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, komfort jazdy, wygląd zewnętrzny to powody dla których zdecydowałem się na ten model i się nie zawiodłem się !!! Jeśli jednak ktoś szuka samochodu o większej mocy powinien wybrać silnik 200 KM.
Dotychczas w ogóle nie interesowałem się tą marką ale po wypuszczeniu linii DS zmieniłem zdanie. W końcu Citroen rozpoczął produkcję nie tylko wygodnych ale również ładnych i przyzwoicie spalających samochodów.
samochód z tym silnikiem nie ma jakiegoś zawrotnego przyśpieszenia, ot zwykły wolnossący silniczek pozwalający przemieścić się z punktu A do punktu B.
doskonale trzyma się drogi
widoczność do przodu - rewelacja (panoramiczna szyba stanowi fantastyczne rozwiązanie), poza tym siedzi się nieco wyżej co również może wpływać na lepszą widoczność.
wszystko na swoim miejscu i łatwo dostępne, nie mam uwag, no może przydałyby się uchwyty trzymające kubki.
dla mnie z przodu rewelacja a z tyłu bardzo dobrze (mam 180 cm wzrostu), był to jeden z powodów przesądzających o wyborze tego samochodu
przyjemny pomruk silnika do 120 KM potem robi się głośniej
nie przejechałem jeszcze 1 tys. wiec wyniki mogą być zniekształcone ale wydaje mi się, że średnie spalanie w cyklu mieszanym kształtuje się na poziomie 7.4 l
samochód w wersji so chick jest już bogato wyposażony, za te same pieniądze albo nawet drożej znajdę bezpłciowe, nudne, samochody innych marek. Tym razem postawiłem na Citroena.
za wcześnie na takie oceny
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTi 120KM 88kW [l/100km]

7,6
9,1
6,8
DS 4 I Hatchback (Citroen)