Ocena kierowcy - DS 4 I Hatchback (Citroen)

Zhang, 9 lat temu
Silnik 1.6 VTi 120KM 88kW
Rok produkcji 2013
DS 4 I Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Byłem jednym z pierwszych właścicieli SX4 i zwracał na siebie uwagę, myślałem że z DS4 będzie inaczej, bo jest na rynku od 2011. Jest inaczej. Ostatnio szwagierce spokojnie tłumaczyłem, że po prostu się gapią, że to norma - gdy zwróciła mi uwagę, że w "szemaranej" okolicy jacyś faceci w dresach gapią mi się na auto i czy przypadkiem nie chcą mi go "skroić". Po powrocie po 2h stało spokojnie więc, chyba się tylko gapili. Raz na pasach facet stanął i próbował rozszyfrować co to za znaczek na masce :)
Auto wygodne i ciche. Wygląd i wyposażenie - nie jest to górna półka ale też więcej niż masówka. Ciągle robi wrażenie na ulicy i przyciąga uwagę - rzadko spotykane. To też jakiś plus w zalewie ciągle tych samych aut.
Polecam razczej do spokojnej jazdy a nie dla amatorów szybkości - ci będą mocno zawiedzeni. Dodam jednak, że 120KM nie daje kopa ale "daje radę" - zwłaszcza jak się go "kopnie" mocniej. Mało pali jak na te rozmiary, wagę i moc.
Nie mam zastrzeżeń. Lekko i precyzyjnie. Przydałby się oczywiście 6-ty bieg. Mimo moich obaw na autostradzie nawet na 5 nie jest bardzo głośno i apetyt na paliwo mieści się w granicach rozsądku (przy prędkości w granicach rozsądku ;).
Trochę twardszy niż jego "bracia", ale po przesiadce z Suzuki i tak rewelacja. Dobrze trzyma się drogi. Dla miłośników miękkich francuskich aut - mimo wszystko może być za twardo.
Z przodu rewelacja (panoramiczna szyba) wreszcie wygodnie patrzysz się na światła - nawet te górne. Dużo słońca wpada do środka - ja to lubię. Z tyłu - może być - dzięki czujnikom parkowania, inaczej byłoby słabo. Prawy bok - tu już jest gorzej - przeszkadza zagłówek.
Trochę dużo klawiszologi, ale można się przyzwyczaić. Wszystko pod ręką, łatwo dostępne. Szkoda, że wyświetlacz nie jest dotykowy. Z tyłu brak miejsca na kubki - z przodu tylko jedno miejsce wymiennie z popielniczką :(
Jak na razie nie ma na co narzekać. Nic nie paruje. Zimą było ciepło itd. Choć tu przyznam, że Suzuki był subiektywnie trochę lepszy. Czekam na pierwsze upały aby przetestować klimę.
Z przodu - wygodnie, a nawet komfortowo (polecam fotele przednie - dobre trzymanie i opcja masażu). Z tyłu - nie rozumiem tych opinii z recenzji o słabym dostępie? Ja wożę fotelik i wkładam co najmniej 2x dziennie dziecko i nie odczuwam jakiegoś dużego dyskomfortu (oczywiście w odniesieniu do aut tej samej klasy)
Bardzo dobre - do 100-120 km/h nic nie przeszkadza. Zawieszenie twardsze - czasem to słychać. Powyżej 120 już gorzej. Dobry sprzęt audio, po Suzuki balsam na uszy.
Duży plus za spalanie u mnie średnio 6,8 l/100km Przy podziale ok 70% trasa i 30% miasto. Jeżdżę spokojnie ale w miarę szybko, na trasie na tempomacie. W mieście staram się ruszać dynamicznie. Nie przekraczam zbytnio dopuszczalnej prędkości (no trochę). Nie wiem jak wypadną ceny przeglądów ale tu na razie drugi plus, bo przeglądy co 25k km. W Suzuki co 15k km. Robię ok. 25k rocznie więc będę robił jeden przegląd rocznie a nie jak do tej pory prawie dwa.
Można kupić coś tańszego za tą cenę np. C4. Pewnie stosunek jakość/cena lepszy. Tu płacisz za zachciankę aby mieć coś innego. Ja polecam :)
Jak na razie nic. Mam przejechane ok. 6k km w jakieś niecałe 3 mies. więc nie wiele można dodać. Jednak jak na razie nic nie skrzypi, nie buczy itp. Oby tak dalej.
Jak na razie nic. Mam przejechane ok. 6k km w jakieś niecałe 3 mies. więc nie wiele można dodać. Oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VTi 120KM 88kW [l/100km]

6,7
6,4
6,2
DS 4 I Hatchback (Citroen)