Ocena kierowcy - DS 4 I Hatchback (Citroen)

Jacek, 4 lata temu
Silnik 2.0 HDi 163KM 120kW
Rok produkcji 2012
DS 4 I Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Super jednostka b.dobra kultura pracy.
Układ elektryczny : Dwa razy zdarzyło się że zgasło wszystko na desce rozdzielczej po chwili wszystko ok.
Zacznę od wyglądu którym zachwycam się już 2 rok.Samochód pomimo swoich lat zwraca na siebie uwagę,jest na prawdę piękny. Linia ponadczasowa .Zresztą pomimo upływu lat nie wprowadzono do dzisiaj większych zmian w wyglądzie bryły ,o czymś to świadczy.Poza tym samochód praktycznie bezawaryjny, Trochę za duża kierownica jak dla mnie ale to może subiektywne odczucie.Silnik super jak do tej masy nic więcej nie potrzeba,moment obrotowy genialny .Spalanie w okolicach 5.8 l w cyklu mieszanym i 6,8 w mieście . Na trasie jeżdżąc spokojnie na prawdę można zejść do niskich wartości . Ale ciężko tym samochodem jeździć spokojnie ,kusi swoją mocą.Ogólnie jestem zachwycony pomimo kilku drobnych niedoróbek.
jedna z lepszych jednostek napędowych jakie miałem.Małe spalanie przy tak dużym momencie obrotowym ,W miarę dobrze wyciszony. Nawet przy dużych prędkościach 160-180 km/h dźwięk nie jest uciążliwy dla ucha.Jak na francuza dość sztywny .minimalnie za lekki przód, zdarza się że przód lekko pływa przy nagłym wciśnięciu pedału gazu.
Przyzwoicie zestopniowana ,jednak nie jest taak precyzyjna jaką miałem w tańszych modelach innych marek. Ale nie można narzekać.
Nieźle trzyma się drogi.Prowadzi się przyjemnie chociaż przy większych prędkościach nie czuję się pewnie nie wiem dlaczego,
Na razie nie mam zastrzeżeń do karoserii.
Widoczność -przód ok, Natomiast do tyłu bez czujników byłoby słabo.Podobnie jadąc z pasażerem z boku trochę słaba widoczność patrząc w prawo na skrzyżowaniu.
Nieco za duża kierownica.Poza tym ciężko do czegoś się przyczepić.
Klimatyzacja działa poprawnie, jednak przy dużych upałach z uwagi na dużych rozmiarów szybę musi się nieźle napracować. Szyby z tyłu nie otwierają się tak że chcąc przewietrzyć wnętrze z tyłu musimy dmuchnąć porządniej wentylacją.
Mam 186 cm żadnych problemów za kierownicą. Z tyłu również nie można narzekać na brak miejsca siedzenia z tyłu trochę twarde ale przy dłuższej jeździe wygodne .Fotele z przodu bardzo wygodne.
Mogło by być troszkę ciszej przy większych prędkościach ale nie jest najgorzej. Do 140 km/h bardzo przyzwoity poziom hałasu.
Koszty utrzymania nie odbiegają od przeciętnych. Rozrząd producent zaleca wymienić przy normalnej eksploatacji przy 250 000 . Pozostałe części ,wymiany jak w większości samochodów.
Cena adekwatna do jakości wykończenia nie jestem rozczarowany .Jakość użytych materiałów bardzo przyzwoita. nic nie trzeszczy nie skrzypi.
Końcówka miarki oleju pękła mi już dwa razy.Koszt nowej oryginał 45 zł.Tylna klamki nie wiem dlaczego bardzo łatwo się rysują jak i osłony chromowane lusterek.
Maglownica zaczęła cieknąć ,uszkodziła się osłona gumowa co spowodowało korozję i rozszczelnienie i wyciek płynu.Zregenerowałem maglownice i na razie jest ok.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 163KM 120kW [l/100km]

5,9
5,8
DS 4 I Hatchback (Citroen)