Lista ocen DS 4 (31) - Skrzynia biegów

~Arczi
Hatchback 1.6 PureTech 224KM 165kW
8-biegowa, jednosprzęgłowa skrzynia radzi sobie ze zmianą biegów ze znacznie lepiej niż moje poprzednie DSG - nie trzyma się przesadnie eko-katowania (gdy jest ciężko, lub pod górkę, redukcja jest zawsze na czas), a do tego przyczynia się do dużej oszczędności (wydaje się, że biegi zestrojono tak, by przy najpopularniejszych prędkościach do stałej jazdy auto miało wrzucony dedykowany bieg na płaskiej drodze i trzymało ok. 1800-1900 obrotów....
~Marsol
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Automatyczną japońska 6 biegowa skrzynia biegów produkcji firmy MATSUSHITA,jest rewelacyjna, płynnie przełącza na poszczególne biegi i co ważne jest tradycyjna także mam nadzieję ze nie będzie z nią problemów. Jazda prawie jak samochodem elektrycznym oczywiście przy płynnym operowaniu pedałem gazu. Dostępne są jeszcze 2 autom.tryby jazdy "S"- sport/zbija 1 bieg w dół/ oraz "*" - zima/startuje z 3 biegu/ oraz ręczna zmiana biegów. Mam...
~Damian
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Jest to tzw półautomat. Mechanicznie jest to manualna skrzynia z dodatkowym osprzętem. Dla pasażera nie ma różnicy między tym automatem a klasycznym manualem. Kierowca ma natomiast mniej do roboty. Trzeba się przyzwyczaić na początku bo podczas jazdy manualną skrzynią wciska się sprzęgło i zmienia bieg i kompletnie się nie czuje tzw szarpnięcia przy zmianie biegu, tak jak to ma pasażer.
~Kamil
Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW
Skrzynia 8-biegowa produkcji Aisina sprawdza się dobrze. Nie ma szarpania (zdarza się lekkie przy ruszaniu na zimno), zmiany biegów odbywają się w przewidywalny i dopracowany sposób. Ewidentnie nie jest sportowo zestrojona, bo dobierając nieco inne zachowanie na pełne wciśnięcie gazu, z tego silnika wyciśniętoby więcej. Jest leciutki lag (do 1 s) po nagłym wciśnięciu gazu do końca.
~Aleksander
Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW
Nie jest to bolid formuły 1. Wyczytałem już w komentarzach o zbyt wolnym przełączaniu biegów. Może faktycznie mają trochę racji ale odbytą trasę 350 km po autostradzie z dość licznymi wyprzedzaniami pokonywałem bez żadnych stresów, że za wolno się zbiera bo tak nie jest. Naprawdę jest dobrze, wyprzedzanie nie stanowi żadnego problemu.
~wojciech.pietrzyk
Crossback 1.2 PureTech 131KM 96kW
Działa sprawnie, 6 - stopni daje spore pole do popisu. Bardzo długi 4 i 5 bieg gdzie możemy sprawnie przyspieszyć od 60-160km/h. Ostatnie przełożenie niestety tylko do podtrzymania maksymalnej prędkości. Fakt czasem można o coś zahaczyć;)
~Zhang
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Nie mam zastrzeżeń. Lekko i precyzyjnie. Przydałby się oczywiście 6-ty bieg. Mimo moich obaw na autostradzie nawet na 5 nie jest bardzo głośno i apetyt na paliwo mieści się w granicach rozsądku (przy prędkości w granicach rozsądku ;).
~grzes75
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Automatyczna - oceniam na 4+ - porównuję z najnowszą skrzynią vw którą mam zamontowaną w vw cc .Mam wrażenie że skrzynia vw jest o tyci (naprawdę nie wile),ale płynniejsza na wyższych biegach 3-6 może dla tego ,że jest 7 biegowa
~Luki
Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW
8 biegowy automat, troche ospały, w większości przypadków jest mega płynny, na zimnym czasami przez chwile z płynnością gorzej ale nie tylko ten automat tak ma (w sumie to chyba większość tak dzisiaj ma..)
~Zimbrados
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Precyzyjna, ale moim zdaniem Citroen oszczędził i ... zadoptował ją z innego modelu. Obroty na 6 biegu przy wysokiej prędkości (140+) są za wysokie. Beznadziejny 2 bieg. Ocena ogólna 3,5.
DS 4