Lista ocen DS 4 (29) - Wentylacja i ogrzewanie

~Marsol
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Klimatyzacja z funk. REST. Doskonała wentylacja z możliwością ustawienia klim. AUTO w 3 zakresach. Na brak otwierania tylnych szyb nie narzekam i tak rzadko ktoś jeździ z tyłu. Auto szybko się nagrzewa.Trochę huczy wentylator po włączeniu nawiewu na przednią szybę. Zauważyłem podczas jazdy w deszczowy dzień problem z zaparowaną przednią szybą po bokach i przy podsufitce.Po za tym ok.
~Arczi
DS 4 II
Hatchback 1.6 PureTech 224KM 165kW
Plus za nawiewy w drzwiach i ukryte za przyciskami nawiewy na środku. Plus za włączanie ekranu sterowania klimą przyciskiem. Plus za ekspresowe chłodzenie. Minus za temperaturę na ekranie dotykowym, ale to już chyba norma. Schowek w podłokietniku jest chłodzony i to tak porządnie. Wentylacja foteli robi robotę - wreszcie nie mam potu na plecach na koszuli w czasie upałów.
~Mario
Hatchback (Citroen) 1.6 e-HDi 115KM 85kW
Wyjątkowo skuteczne! Przyznam szczerze, że nie spoktałem tak wydajnego ogrzewania. Miałem kilka samochodów różnych marek, jeździłem kilkoma firmowymi i jeszcze nie spotkałem się z sytuacją by po przejechaniu 2-3 km w zimie w samochodzie było ciepło. Kiedyś zresztą widziałem na jakimś portalu test ogrzewania i oczywiscie Citroen był zdecydowanie na pierwszym miejscu.
~Damian
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Gdy kupiliśmy auto to była dziurawa chłodnica klimatyzacji, nie znam okoliczności więc nie uznaję tego że to ząb czasu, natomiast po wymianie układ jest szczelny i jest wporządku. Natomiast przy wzroście 185cm i jeśli fotel jest ustawiony wyżej to czuję jak dociera ciepłe powietrze z ogrzewania szyby czołowej. Żona ma 173 cm i nie ma tego problemu,
~Jacek
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Klimatyzacja działa poprawnie, jednak przy dużych upałach z uwagi na dużych rozmiarów szybę musi się nieźle napracować. Szyby z tyłu nie otwierają się tak że chcąc przewietrzyć wnętrze z tyłu musimy dmuchnąć porządniej wentylacją.
~Aleksander
DS 4 II
Hatchback 1.6 PureTech 181KM 133kW
Bardzo dobra z indywidualnym ustawieniami dla kierowcy i pasażera. Tylna kanapa też nie może narzekać bo posiada również nadmuch. Dodatkowo ukryte nawiewy tkz. ukryte, super rozwiązanie.
~daro1202
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Bardzo sprawny i wydajny climatronic. Pomimo wysokich temperatur brak otwierania tylnych szyb w ogóle nie doskwiera, a człowiek ma pewność, że dzieciak nic przez okno nie wyrzuci podczas jazdy :)
~michaelinho
Hatchback (Citroen) 1.6 e-HDi 115KM 85kW
Rewelacyjna. Wyjątkowo szybko się nagrzewa(bardzo szybko znika szron z przedniej szyby) nie ma też problemów z odparowywaniem i wentylacją. Wszystko działa sprawnie i skutecznie.
~Zhang
Hatchback (Citroen) 1.6 VTi 120KM 88kW
Jak na razie nie ma na co narzekać. Nic nie paruje. Zimą było ciepło itd. Choć tu przyznam, że Suzuki był subiektywnie trochę lepszy. Czekam na pierwsze upały aby przetestować klimę.
~wojciech.pietrzyk
Crossback 1.2 PureTech 131KM 96kW
Z wentylacja podobnie jak w citroenach. Jakby człowiek nie ustawił nawiewu, klimatyzacja zawsze dmucha prosto w oczy... przynajmniej mnie.
DS 4