Lista ocen DS 5 (27) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Hatchback (Citroen) 2.0 Blue HDi 181KM 133kW
Ja auto serwisuje w ASO Citroen w Kielcach. Ponoć nie jest to najtańszy serwis Citroena ale jest mi najbliższy z racji zamieszkania. Mam upusty na oryginalne częśći 20% i na wiek auta też 20% i na robociznę 20%. Sumarycznie taki przegląd co roczny: wymiana oleju silnikowego wraz z kompletem filtrów + kabinowy z aktywnym węglem, uzupełnienie czynnika Adblue, uzupełnienie płynu Eolys wraz z przeglądem i nabiciem czynnika do klimatyzacji...
~Vive la France
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi Hybrid4 200KM 147kW
Żadnych nieprzewidzianych wydatków. Bieżąca obsługa niedroga. Napęd hybrydowy bezobsługowy, a zatem nie generujący żadnych kosztów. Duża oszczędność w zużyciu paliwa w mieście (oraz przy odpowiednim stylu jazdy także na trasie). Również hamulce z uwagi na wydajny system odzyskiwania energii przy hamowaniu wytrzymują znacznie dłużej niż w "normalnym" aucie. Jak widać nie ma się zatem czego obawiać jeśli chodzi o koszty w hybrydzie.
~atrax44
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 200KM 147kW
Zaskoczyło mnie przyjemnie, że ubezpieczenie OC dla marki Citroen jest niższe niż dla Peugota. (podobno właściciele Citroenów jeżdżą bezpieczniej :) ). Spalanie nie rujnuje, jak na moc pod nogą i dostępne osiągi. Jeżeli chodzi o koszty wymianu oleju to nawet w serwisie nie rujnują budżetu. Nie wiem jak inne naprawy w autoryzowanym serwisie dlatego daję 4 gwiazdki.
~Egontar
Hatchback Facelifting 2015 2.0 BlueHDi 181KM 133kW
Na razie koszty są wysokie, bo jak zawsze po zakupie używanego auta próbuję go doprowadzić do idealnego stanu. Mam nadzieję, że po inwestycjach w rozrząd, olej, filtry, akumulator, tarcze, klocki, renowację felg czy renowację lakieru nastąpi czas błogiego spokoju!
~Krzysztof
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Przez te lata to rozrząd i olej co 10 tyś i raz komplet klocków. Właśnie niedługo będzie poprawka. Okazało się, że mam jakieś niestandardowe tarcze z przodu (katalog podaje co innego) bo mają 340 mm. Zawieszenie pancerne nic się nie dzieje.
~Krzysztof
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 156KM 115kW
Worek pieniędzy. Serwis mi powiedział jak stać kogoś na DSa to stać go na utrzymanie i miał rację tylko współczuję tym którzy kupią DSa za 20000 i na dzień dobry 5000 zostawią u mechanika.
~Marcin
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 200KM 147kW
Przy prędkościach autostradowych w Niemczech ok 180 km/h 11 litrów, Średnio głównie miasto i krótkie trasy 8,5 litra pierwszy przegląd koszt ok 900 zł . Porównajcie do tego ceny przeglądów audi
~wojtekp67
Hatchback Facelifting 2015 2.0 BlueHDi 181KM 133kW
Jak na ciężki samochód ( ponad 1,5 tony) spalanie chyba nie najgorsze. Srednio wychodzi mi 7 l. Po mieście w zależnosci od nogi spala od 7 do 9, w trasie przy 130-150 ok 6 -7,5 l.
~były fan
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
wg mnie spalanie w tym samochodzie to pomyłka - w porównaniu np z peugeotem 508 (ten sam silnik i ta sama skrzynia biegów) - spalanie wyższe o ok. 1,5-2 l. na 100 km
~Jacek Marciniak
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Koszty na ten temat nie mam za wiele do powiedzenia koszty eksploatacyjne wiadome każdy musi się z liczyć,wiadomo u Janusza w garażu wyjdzie wszystko taniej.