Lista ocen Fiat 500 II Hatchback 3d (24) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maksymilian Wiatrowski
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Jest okej , fizyki nie oszukasz . Czuć że Pięćsetka to niestety mieszczuch jednak to jedyny parametr który niezbyt spisuje mi się na trasie . Trochę zbyt podskakuje , a w mieście jest zbyt krótka i też każdą dziurę czujemy bardzo mocno . Jeśli ktoś chce kupować Pięćsetkę na feldze 14-stce lub 13-stce to odradzam bo tam Pięćsetka strasznie się prowadzi, jeszcze bardziej nas wybija i podskakuje ( mam 14-stki na zimówki , letnie 15-stki ) .
~robkrasz@o2.pl
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Zawieszenie TWARDE. O tym nikt nie wspomina. Poza tym autko krótkie, więc podskakuje - to oczywiste. Może to i lepiej, że twarde, bo przy tym rozstawie osi i miękkim zawieszeniu to była by katastrofa na pierwszym ostrzejszym zakręcie. W tej wersji promień skrętu b.dobry. Jadąc samemu/we dwójkę ma się wrażenie, że cała masa auta umieszczona jest z przodu (uwaga na śliskim!).
~Maksymilian
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Ciężko się tutaj spodziewać ideału , pięćsetka jest krótka ( 3,5 metra ) , wąska , i wysoka . Ja jednak jestem zadowolony , nie czuje problemu jednak średnio widzę ją na mniejszych kołach niż 14 - stkach ( ja mam 15 i jest idealnie ) . Warto pochwalić dodatkowe wspomaganie elektryczne CITY , ułatwia manewrowanie
~Pozytywnie zaskoczony Fiatem
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
Spokojnie wchodzi w zakret nawet przy wiekszych predkościach. Przy wiekszych predkościach całkiem dobrze trzyma się drogi Jak każdy mały samochód jest wrażliwy na wyboje, nawet te najmniejsze ale to już taka specyfika maluchów... Na parkingu wdzięczny, mieści sie niemal wszędzie i podjeżdza nawet pod wysokie krawężniki
~mieszkaniec
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
układ jezdny fatalny na polskie drogi. Samochód rewelacyjnie radzi sobie na wyłącznie na równej drodze, nawet krętej. Kiedy jednak zaczynają się dziury, to na zakręcie potrafi tył podskoczyć tak, że koło traci przyczepność. Samochód na nierównościach buja się w linii przód-tył. Kultura prowadzenia na dziurach zbliżona do fiata 126p
~empireatwar@wp.pl
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
Auto ponieważ jest szerokie jak na tak małe a zawieszenie w miae sztywne- trzyma sie drogi jak gokard. Przy szykich przejazdach przez tory tramwajowe troche zarzuca tyłem ale nie powoduje to utraty bezpieczeństwa. Trzeba sie także przyzwyczaić do tego że auto jest krótkie i na bardzo dzirawych drogach lubi sobie podskakiwać.
~PaDRE
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
Fiacik naprawdę przyjemnie się prowadzi, nie spodziewałem się że aż tak będzie trzymał się zakrętów przez co można nim jeździć "zadziornie" o pewnie. Jedyne zastrzeżenia mam do wspomagania kierownicy - jest zbyt czułe, ale to standard w elektrycznym wspomaganiu Fiata - trzeba się przyzwyczaić.
~Waldemar Pawlonka
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
Układ jezdny bardzo dobry ,zawieszenie dość sztywne ale dzięki temu dobrze się trzyma w zakrętach. Natomiast trwałość fatalna! Po 9 tys km wymieniono łożyska amortyzatorów(stuki).Teraz autko ma 14500 i ponownie to samo (koszt naprawy ok 900zł).Padł lewy amortyzator - wyciek.
~brachu_
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
Świetnie tłumi hałasy i precyzyjnie wybiera nierówności. Jest ciut sztywne i czuć wszelkie niedoskonałości na jezdni, ale dzięki temu świetnie trzyma się drogi, wręcz jest przyklejony. Dla mnie doskonałe jak na tak lekkie i wąskie autko.
Dziennik kosztów dla Fiat 500 II Hatchback 3d
5,3
~Marian
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
ludzie jeśli kupujecie fiata 500 zdajecie sobie sprawę co kupujecie jest to autko małe i jak na swoją klasę bardzo komfortowe,a porównywanie silnika czy zawieszenia do bardzo kiepskiego smarta to juz lekkie przegięcie...
Fiat 500 II Hatchback 3d