Lista ocen Fiat 500 II (38) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robkrasz@o2.pl
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Mało pali. Na trasie zimą 4,0 ON; latem spokojnie poniżej czwórki. Prędkość 90-100 km/godz. W mieście bardzo niewiele więcej. Różnica w spalaniu głównie jest widoczna czy silnik osiągnął temperaturę pracy, czy nie. W korkach nie stoję, więc nie wiem jak to wtedy się przedstawia. Wymianę oleju w silniku robi się wg wskazań z czujnika zużycia oleju (można wyjeździć 2 lata bez wymiany). To jest patent jak z silników BMW. Co do ceny przeglądów -...
~Pozytywnie zaskoczony Fiatem
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
Tak mały silnik mógłby nieco mniej palić ale zdecydowanie nie ma co narzekać. 5.8l/100 przy jeżdzie w cyklu mieszanym, poniżej 5l na spokojnej trasie przy jeździe poniżej setki. We wrocławiu, polskiej stolicy korków w zależności od natęzenia ruchu pali od 7 do 9 litrów przy w miare dynamicznej jeździe. przeglądy jeszcze przede mną ale biorąc pod uwagę że wiekszość części pochodzi z Pandy a sam serwis fiata jest tani to zapowiada się korzystnie.
~Wojtek
Seria 1 1.2 69KM 51kW
Gdyby nie LPG, to byłyby 2 gwiazdki - tak jak napisałem wcześniej, średnie spalanie z przebiegu 30 000 km w cyklu mieszanym oscyluje około 8 litrów - jest to spalanie liczone z tankowania przy dystrybutorze, a nie z komputera. Koszty przeglądów w ASO należą raczej do tych wyższych - przegląd przypadający na 30 tyś km w czasie którego wymieniony został olej, filtr oleju, świece, filtry gazu kosztował lekko ponad 1000 zł
~brachu_
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
W mieście poruszając się omijając korki można zejść średnio do 4,5l przy oszczędnej jeździe czyli 5-ty bieg i jazda z prędkością 60km/h. Autostrada i prędkości 120-130km/h to już zużycie 6 litrów. Średnio spala 5 litrów i wynik jest bardziej niż zadowalający. Autko w przyszłym tygodniu pójdzie do gazu - po pewnym czasie zdam relację w dziale raportów spalania.
~empireatwar@wp.pl
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
Samochód po mieście pali zimą max 7 litrów latem 6.2 - 6.8 l. Dodam że jeżdzę praktycznie tylko w mieście i na krótkich odcinakach w godzinach szczytu takze uważam ze jest to dosc dobre spalanie. W trasie bajka 4.5 l - 5.00 l (przy 4 osobach i średniej predkości ok 90-110 km) Ceny częsci nie będa duze gdyż wiekszośc podzespołów pochodzi z pandy a panda samochodem tanim jest.
~Krystian
Seria 4 1.2 69KM 51kW
Spalanie w mieście - około 6.5l/100km a w trasie można zejść poniżej 5. za 130 zł tankuje cały bak i przejeżdzam około 500km. Czy to dużo czy mało to już osobista sprawa. Dla mnie jest to do zaakceptowania. Za serwis płaci firma leasingowa i jest to nowy samochód więc ciężko mi się tutaj wypowiedzieć co do innych kosztów.
~Marcin
Seria 4 1.2 69KM 51kW
Fiacik jest bardzo oszczędny. Niesamowite, że podjeżdżam na stację i tankuję za 130 zł do pełna :D Średnie w mieście to 6,5 l/100. Uważam że to świetny wynik jak na jazdę w korkach. Poza miastem schodzi spokojnie poniżej 5l. Serwis mam za darmo na okres leasingu więc się nie wypowiem. Ale drogo raczej nie jest, to proste auto.
~Konduktor
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Usterki, wady, ciągłe niespodzianki, wynikające z jakości tego auta skutecznie świdrują portfel. Jeśli ktoś chce kupić auto do nauki mechaniki, bardzo polecam, ciągle będzie miał zajęcie. Jednak to dość drogie hobby. Od momentu zakupu tego auta włożyłem w naprawy już kwotę równoważną jego 50% wartości.
~zbyszek
Hatchback 3d 1.2 69KM 51kW
kilka razy tankowanie gazu do pełna na tej samej stacjii i uwaga 7,5 litra na trasach grodzisk warszawa przy dynamicznej jeździe w trasie i w miescie minimalnie powyżej 8 l gazu, na benzynie nie liczyłem
~mieszkaniec
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Zużycie paliwa rewelacyjnie niskie. Ceny przeglądów przeciętne, niestety skasować serwis oleju potrafi tylko autoryzowany serwis. Nieskasowanie serwisu oleju powoduje przejście w tryb awaryjny.