Ocena kierowcy - Fiat 500 II Seria 4

Krystian, 6 lat temu
Rok produkcji 2017
Fiat 500 II Seria 4 1.2 69KM 51kW 2015-2022 - Oceń swoje auto
Inne : Brak
Jestem zadowolony z samochodu - dobrze się prowadzi. W środku dla dwóch osób miejsca jest wystarczająca ilość. Mały silnik pasuje do tego samochodu. Dzięki niskiej wadze mała moc nie jest tak odczuwalna (taki sam stosunek mocy do masy co w Cinquecento Sporting). Wyposażony we wszystko co niezbędne. Mało pali w mieście. Zakupy i mniejsze walizki się do niego zmieszczą. Idealne auto do codziennego użytkowania przez 2 osoby. Auto dosyć sztywno zawieszone i czuć jest w nim różne nierówności. Wymaga też zwolnienia przed progami i innymi przeszkodami. Kupiłem najtańszą wersję z salonu - POP. Z dodatkowego wyposażenia mam tylko kołpaki Vintage, lakier metalizowany (Dipinto Di Blu - auto w tym kolorze z białą kierownicą jest przepiękne) oraz podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia. Auto ma wszystko czego potrzebuję - klimatyzację, radio i jest bardzo proste w obsłudze. Naprawdę wersja POP wystarczy aby komfortowo podróżować nowym, pięknym samochodem.
Mały, zwinny silnik. Jestem zaskoczony jak bardzo pasuje do tego samochodu 1.2 69km. Problemem jest jedynie wyprzedzanie na trasie - ale wiadomo, że jak ktoś pokonuje długie trasy to nie kupuje takiego samochodu.
Biegi wchodzą precyzyjnie, chociaż czasem mam wrażenie że wrzucam je na siłę.
Auto dobrze się prowadzi. Jest sztywno zawieszone - co wymaga zwolnienia podczas przejeżdżania przez nierówności i czasem może sprawiać dyskomfort.
Wygląd tego samochodu to coś niesamowitego. Jeździsz samochodem za 40k a ludzie odwracają się jak za autem klasy premium :) a ciemny metalizowany lakier idealnie pasuje do tego samochodu (warto dopłacić).
Duże słupki i mała tylna szyba. Ale za to bardzo duże lusterka i nieduża wielkość tego samochodu sprawiają, że widoczność jest wystarczająca.
Wygodne siedzenia - można podróżować naprawdę wiele godzin (wiem bo codziennie stoję w niekończących się warszawskich korkach) bez odczuwania dyskomfortu. Jedyne co czasem może irytować to wielka kierownica - jest ona naprawdę za duża jak na nowy samochód (rozumiem styl retro ale tu już przesadzili). Oczywiście brak jest miękkich plastików ale mimo wszystko środek jest bardzo gustowny w tym samochodzie. Irytuje też brak możliwości przysunięcia kierownicy bliżej siebie.
Szybko się nagrzewa i grzeje tak mocno, że nie potrzebuje chodzić na saunę zimą. Klima działa jak marzenie. Chociaż ciężko mi się obiektywnie wypowiedzieć na ten temat, ponieważ poprzednio jeździłem 20 letnim Nissanem Primera z niedziałająca klimatyzacją. Podróże już powyżej 15 stopni przy bezchmurnej pogodzie były dla mnie torturą. Tutaj czuję się jak nowonarodzony gdy wsiadam do samochodu podczas upałów i włączam sobie klimatyzację, która ochładza wnętrze samochodu w kilka minut.
Kierowca i pasażer mogą podróżować komfortowo. Nie woziłem nikogo z tyłu jednak podejrzewam, że nie jest to dobre rozwiązanie na dalszą podróż dla 4 pasażerów. Auto ma to do siebie, że długo się szuka odpowiedniego ustawienia fotela - jak nogi są dobrze to ręce mam za daleko itd. Jednak jak już się dostosuje wszystkie ustawienia to podróżowanie jest naprawdę wygodne. Bardzo podoba mi się to, że fotel jest wysoko - łatwo się wsiada i wysiada. Ponadto nie jestem zbyt wysoki i i tak zawsze ustawiam fotel najwyżej jak się da. Jednak czytałem, że wysokie osoby odczuwają dyskomfort z powodu wysokiej pozycji.
Głośno robi się już na długo przed osiągnięciem 100km/h. Serio. Dobrze, że jest radio z 6 głośnikami w standardzie bo podróżowanie na trasie byłoby bardzo irytujące.
Spalanie w mieście - około 6.5l/100km a w trasie można zejść poniżej 5. za 130 zł tankuje cały bak i przejeżdzam około 500km. Czy to dużo czy mało to już osobista sprawa. Dla mnie jest to do zaakceptowania. Za serwis płaci firma leasingowa i jest to nowy samochód więc ciężko mi się tutaj wypowiedzieć co do innych kosztów.
Za te cenę nie ma nic lepszego w tym segmencie. Tani plastik w środku ale za to jak dobrze wygląda! Wnętrze jest wesołe i kolorowe. Siadając tutaj nie ma się wrażenia siedzenia w tanim aucie klasy A.
Trudno powiedzieć bo to nowe auto.
Trudno powiedzieć bo to nowe auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 69KM 51kW [l/100km]

5,4