Lista ocen Fiat 500L Hatchback 5d Seria 2 (8) - Silnik

~induktor
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 95KM 70kW
Wydawać by się mogło, że 95 KM to wcale nie tak mało. Niestety, albo nie w tym aucie, albo te "dzisiejsze" konie mechaniczne są jakieś słabsze niż kiedyś. To auto po prostu się nie zbiera do tego stopnia, że ciężko nawet wyprzedzić tira na autostradzie. Ja naprawdę nie mam żadnych rajdowych aspiracji, lubię jeździć kontemplacyjne, wręcz jak emeryt, więc jeżeli nawet mnie ten motor nie zadowala, to coś jest na rzeczy. Dla porównania,...
~PN1500
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 95KM 70kW
W mieście wystarcza, dobrze wkręca się na obroty, jest cichy, ładnie brzmi. Poza miastem, bez mocnej redukcji, np. o 2 biegi, trudno cokolwiek wyprzedzić. W Polonezie 1.6 w pewnych zakresach prędkości jest dynamiczniej. Na autostradzie - z trudem Fiat 500L wyprzedzi Poloneza. Bywają momenty przy wyprzedzaniu Tira - gaz do dechy, na liczniku 130km/h i nie jedzie więcej... A w lusterku zbliża się szybko jakieś Audi...
~Paweł B
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 95KM 70kW
Zaletą na pewno jest prostata budowy silnika. Bez turbo i komplikacji. Tak chciałem. Czy to jeździ ? To zależy z czego się przesiadamy. Jeśli ktoś lubi mijanki w mieście i sportową jazdę to lepiej niech odpuści. Na trasy z tym silnikiem jest ok pod warunkiem że nie ma się specjalnych aspiracji do wyprzedzania. Generalnie spokojna jazda.
~Długi
Hatchback 5d Seria 2 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Wysoki moment obrotowy daje dużo przyjemności z jazdy. Nie trzeba wkręcić na wysokie obroty, żeby sprawnie wyprzedzać. Nawet na autostradzie jazda jest przyjemna i nie męczy. Silnik sprawia wrażenie jakby nie lubił wysokich obrotów.(pewnie przez turbinę).
~Gringo.
Hatchback 5d Seria 2 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Wspaniale ciagnie juz od 1500 ob/min.Przy predkosci okolo 100km/h na autostradzie,wyprzedzajac ciezarowki b.szykbko nabiera predkosci bez koniecznosci redukcji biegow.
~Gringo.
~k
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 95KM 70kW
95KM w tym aucie jest ok, trzeba przyzwyczaić się do redukowania biegów podczas wyprzedzania, ale wg mnie idealny do miasta.
~Maciej
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 95KM 70kW
Jak wyżej. Jednostka, mega awaryjna.
Fiat 500L Hatchback 5d Seria 2