Lista ocen Fiat 500L (35) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~szpiki
Hatchback 5d Seria 5 1.4 16V 95KM 70kW
Przy niskich obrotach silnika nie słychać w warunkach miejskich. Podczas przyspieszania wyraźnie słychać silnik, ale jest to hałas co najwyżej neutralny. Przy prędkościach autostradowych jest umiarkowanie głośno, bez wyraźnie dominującego tonu, żadnych gwizdów, świstów, buczenia itp. Nagłośnienie fabryczne jest poprawne - ani wybitnie złe ani zachwycające - muzyka i głos dociera do słuchających bez problemu, a automatyczna korekta dobrze...
~zaki
Living 0.9 TwinAir 8V 105KM 77kW
W trakcie postoju przy zapalonym silniku na postoju NIC nie słychać. Po ruszeniu do kabiny dostaje się specyficzny dźwięk fiatowskiego silnika. Ani jakiś specjalnie przyjemny pomruk, ani nic bardzo drażniącego. Powyżej 3tyś obrotów już dość głośno, ale bez przesady. Świetny VI bieg, dużo ciszej w środku. Pozytywnie zaskoczony byłem śladowymi ilościami dźwięków spowodowanych pędem powietrza... raczej nic nie gwiżdże i nie szumi jakoś bardzo w...
~Długi
Hatchback 5d Seria 2 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Przy stałej prędkości, nawet wysokiej w samochodzie jest cicho. Można swobodnie rozmawiać lub słuchać radia. Przy dynamicznym przyspieszaniu jest głośno. W dodatku dźwięk silnika nie jest zbyt przyjemny, trochę jak w dieslu. Na całe szczęście dzięki dużemu momentowi obrotowemu, żadko trzeba silnik wkręcać na wysokie obroty.
~k
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 95KM 70kW
Mogło być lepiej. Przy niskich obrotach bardzo dobrze, przy wyższych słychać silnik, a w wersji wolnossącej są one nieuniknione. Na większych nierównościach słychać też zawieszenie. Na jeździe testowej jechałem 0.9 TwinAir - wg mnie kultura pracy gorsza niż w 1.4.
~Rumek
Hatchback 5d 1.6 MultiJet 105KM 77kW
Mam porównanie gównie z Cytrynami klasy średniej - jest oczywiście gorzej. Ale w mikrovanach lub w kompaktach - standardowo. Diesel nie przeszkadza, odgłosy z drogi do zaakceptowania. W porównaniu z VW Polo rewelacja. Dużo lepiej niż w Fiacie Qubo, a to zbliżony koncept.
~Jacek
Hatchback 5d seria 6 1.4 16V 95KM 70kW
Myślałem, że będzie gorzej. Jechałem na trasie kilka razy i nawet powyżej 130 km/h nie jest zbyt głośno. Ale raz, jak wiał wiatr mocny z przodu, to było go słychać, jak przesuwa się po masce. Przy małej prędkości auto jest bardzo ciche.
~John
Hatchback 5d Seria 4 1.4 95KM 70kW
Wszystko zależy od tego jak się poruszamy. miejska jazda do 70 km cisza...jazda pozamiejska 90km cisza. Jedynie można sie przyczepić, że podczas dynamicznego przyspieszania słychać silnik w kabinie tj warkot, który powyżej 4 tyś obrotów ma fajny gang.
~bouvierek
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Daję najwyższą punktację chociaż trochę słychać i silnik i opony ale to nie jest Mercedes S. Gang silnika z barwy (nie głośności) przypomina trochę...diesla ale to też nie jest auto sportowe. Ja nie mam zastrzeżeń.
~frox
Living 0.9 TwinAir 8V 105KM 77kW
dobre, tylko przy przyspieszaniu slychac silnik a potem jest cicho, odglosy podloza tez sa dobrze wyciszane, jedyne co troche slychac to odglos opon 225 na 17calach, ale tylko podczas jazdy od 50 - 80km/h

Usterki Fiat 500L

Fiat 500L – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Paweł
Hatchback 5d Seria 1 1.6 MultiJet 120KM 88kW
Pomimo silnika 1,6 120KM Diesel. Jak zapalimy samochód trzeba mocno się przysłuchać , aby usłyszeć pracę silnika. Przy wysokich obrotach silnik słyszalny, ale wszystko do zniesienia.