Ocena kierowcy - Fiat 500X Crossover Facelifting

Marek, 3 lata temu
Silnik 1.3 Firefly 150KM 110kW
Rok produkcji 2019
Fiat 500X Crossover Facelifting 1.3 Firefly 150KM 110kW 2018-2022 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Świetna skrzynia biegów
Bardzo przyjemne auto do codziennej jazdy. Świetnie wyciszony z rewelacyjnie działającą automatyczną skrzynią biegów.
Niecałe 9 sekund do 100km/h i świetna elastyczność przy wyprzedzaniu. Czego chcieć więcej ? Poza tym kultura pracy bardzo dobra. Chyba jeden z niewielu na rynku czterocylindrowych silników w tym segmencie.
Całe życie jeżdżę automatami i to chyba jedna z najlepszych skrzyni biegów. Czytałem przed zakupem kilka niepochlebnych artykułów na temat tego samochodu i tej skrzyni i praktycznie chciałem zrezygnować z zakupu. Ale gdy przejechałem się to nie rozumiem o co chodziło tym dziennikarzynom. Nie wiem jak trzeba być mocno uprzedzonym ignorantem aby narzekać na działanie tej skrzyni.
To jest mój pierwszy SUV. Trochę mi przeszkadza wychylanie nadwozia na zakrętach ale to chyba specyfika każdego SUVa. Poza tym samochód trzyma się drogi jak przyklejony. Dodatkowo świetnie się spisuje na dużych nierównościach jest wtedy bardzo stabilny. Miałem okazje jechać tą samą drogą Oplem Mokka i moim autem i 500X spisuje się dużo lepiej.
Mi się bardzo podoba. Choć wiem, że ile ludzi tyle gustów.
Duże lusterka boczne, kamera cofania. Nie mam powodów do jakichkolwiek narzekań
Android Auto niesamowicie poprawia ergonomię. Wiele rzeczy może zrobić asystent Google na nasze polecenie. Wiele marek przechodzi na to że wszystko jest sterowane z ekranu dotykowego. Tu w 500X (na szczęście) klimatyzacją, podgrzewaniem foteli steruje się klasycznie co mi się bardzo podoba.
Z tyłu mogłoby być więcej miejsca nad głową
W tym segmencie jest to najlepiej wyciszone auto. Testowałem prawie wszystko przed zakupem i 500X jest dużo cichszy ponad średnia w tym segmencie.
Trochę dużo pali. Ale za to koszty serwisowania są bardzo niskie.
Ja jestem zadowolony z zakupu
Jeżdżę dopiero rok ale nie miałem żadnej nawet najmniejszej usterki.
Do zakupu przekonał mnie też test Auto Świat na 150 000 km w którym 500X wypadł jako jeden z najlepszych samochodów w historii testów. Na razie mogę to potwierdzić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 Firefly 150KM 110kW [l/100km]

8,2