Lista ocen Fiat 500X Crossover (25) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sikor
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
super, chłodzi grzeje wentyluje, troche upierdliwe, że przy niskich temp. zew. grzeje tak bardzo że aż nieprzyjemnie, przy ustawieniu na krótkich trasach przy ustawionej w kabinie temp poniżej 16 st w zimę włącza się klima. Nie lubię przy trasie 1,5 km zdejmować kurtki, a jazda z klimą w zimę przy -10 to chyba nieporozumienie. W skodzie jak ustawiłem na min. to wiało to co było na zewnątrz, a tu jak ustawie np 10st to z automatu włącza się...
~korfanty
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
bez uwag ,potrafi zaświerczeć wentylator ,ale ...zamiast do ASO co i tak nic nie zrobi ,to trzeba kupić smar w spry ,nałożyć dłuższą rurkę i przez filtr kabiny wprowadzić smar do łożyska ,temat znika za 100 tys km . Przy wymianie filtra kabiny zamienić nietypowy wkręt na typowy i oszczędzamy z 45 zł na wymianie filtra
~alben
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Mam nagrzewnicę i nic dziwnego iż błyskawicznie nagrzewa się wnętrze pojazdu, automatyczna dwustrefowa klimatyzacja. Znakomita wentylacja, podgrzewane siedzenia choć nie ma opcji wentylacji siedzeń, ale to nie szkodzi bo mam prawdziwą skórę a nie skóropodobną tapicerkę.
~vonski
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Tu nie ma na co narzekać. Trzeba tylko pamiętać przy wymianie filtra kabinowego podłożyć jakąś tekturkę, inaczej wszystkie śmieci wpadają do wentylatora i zaczyna się hałas. Ale wydajność ok, po 6 latach brak ubytków czynnika klimatyzacji.
~umberto
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Klimatyzacja zamraża, natomiast ogrzewanie działa sprawnie - silnik szybko osiąga temperaturę roboczą, co pozwala na szybkie ogrzanie wnętrza. Kratki nawiewu umieszczone w dobrych miejscach nie powodują przeciągów ani dyskomfortu.
~Dariusz
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Klimatyzacja automatyczna czasami intensywnie wdmuchuje zimne powietrze na granicy temperatur ( na zewnątrz +22, a wewnątrz zadam mu wartość zbliżoną i zaczynają się czasami dziwne rzeczy dziać)
~Tomasz T
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Chłodzi szybko jeszcze szybciej ogrzewa! Mimo braku nawiewów na tylnej kanapie samochód radzi sobie z tym bardzo dobrze, powietrze szybko dociera do tylnego rzędu!
~rafalik1
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Szybko się nagrzewa dzięki standardowej dodatkowej nagrzewnicy, klimatyzacja automatyczna dwustrefowa działa poprawnie i szybko chłodzi i nie robi wichury w aucie jak np opel.
~Irek M
Crossover 1.4 Multiair 170KM 125kW
Za mało przejechanych kilometrów jednak wygląda, że ok. Wnętrze nagrzewa się szybko, a odlodzenie szyb w trybie max działa bardzo sprawnie.

Usterki Fiat 500X

Fiat 500X – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Beny...
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Wydajna klima szybko chłodzi i nagrzewa auto , podgrzewane fotele dają radę miałem nissana i tam nagrzewanie trwało wieczność jestem zadowolony.
Fiat 500X Crossover