Ocena kierowcy - Fiat 500X Crossover

Beny..., 6 lat temu
Silnik 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Rok produkcji 2015
Fiat 500X Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : Stylistyka ...bardzo mi się podoba i innym brak problemów ..
Silnik : Dynamiczny ...
Są auta tworzone dla ludzi praktycznych i dla tych którzy oczekują coś więcej , jesteśmy wzrokowcami i lubimy ładne rzeczy. Panią podobają się ładne stroje a nam ładne panie taki jest właśnie fiat 500x podoba się wszystkim , auto kompletne ma swoje plusy i minusy ale więcej jest tego dobrego. Chyba najlepiej zrobiony fiat w dotychczasowej historii marki.
Dynamiczny kiedy trzeba, wysoka kultura pracy troszkę głośny ale mi to nie przeszkadza gdy się depta potrafi trochę spalić .Silniki multiair są już długo na rynku i ceni się je za niezawodność w odróżnieniu od niemieckich benzynowych jednostek. Można podnieś moc przez zmianę oprogramowania w ASO.
Wybiera biegi poprawnie nic dodać nic ująć
Jest dobrze jak na auto z tak znacznym przeswitem mam wersję cross i jest dość duży ale zakręty pokonuje się pewnie nie kołysze i przechyla na boki.
Widocznosc dobra we wszystkich kierunkach nie ma problemu z parkowaniem i innymi manewrami.
Muszę stwierdzić że jest sporo schowków i przytulnie w środku ale generalnie miejsca przydałoby się więc szczególnie z tyłu, gdy wozi się dzieciaki w fotelikach szoruja nogami po przednich fotelach...i potrzebna folia ochronna....bagażnik niby nie pozorny a jednak ustawny łatwo spakować rodzinkę na wakacje.
Wydajna klima szybko chłodzi i nagrzewa auto , podgrzewane fotele dają radę miałem nissana i tam nagrzewanie trwało wieczność jestem zadowolony.
Przytulnie miło, dobre fotele wygodne na długich trasach miejsca nie brakuje ale przydałoby się ciut więcej.
Silnik słychać nie wiem czy producent tak założył żeby wydobyć sportowy charakter czy katować nasze uszy ja to lubię gdy głośniej sobie mruczy.
Koszty serwisowania nie są duże w porównaniu do innych marek nieco większe spalanie ale akceptowalne.
Najbogatsze wersje są drogie zbyt drogie ja kupiłem auto z akcji noc codow fiata zapłaciłem 12 000 mniej więc warto korzystać i kupować z końcem roku lub gdy są promocję ale auto generalni warte ceny którą zapłaciłem ....
Na razie prawie po trzech latach brak...
Nie wystąpiły na forach i w gazetach w testach długodystansowych wypada bardzo dobrze..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V Mair 140KM 103kW [l/100km]

7,4