Lista ocen Fiat Albea I (127) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 178 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek entrangeer@yahoo.com
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Wersja HL+metalik ze zniżką branżową, kosztowała około 36.000 PLN, za te pieniądze dostaje się w miarę bogato wyposażony pojazd.Wyróżniający się jakością wykonania na tle konkurentów w swojej klasie.W Renaulcie Clio-wyrwałem kierunkowskaz oraz podrapałem deską, w Fabii czułem fatalnie za sprawą ton plastiku.We fiacie jest przytulniej, a materiały nie są najgorszej jakości-nie odbiegają od tych, jakie stosuje się w miejskich samochodach. Po 1,5...
~Scypion
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
W tym miejscu widać na czym polega pomysł na Fiata Albeę. Właśnie stosunek ceny do jakości jest najmocniejszym punktem tej konstrukcji. Śmieszą mnie wszelkie porównania do Audi, Opla, Hondy, itd. itp. Oczywiście zawsze Albea wypada blado, gdyż takie dywagacje są tak samo na miejscu jak porównanie Messerschmitta 109 z F-16. Jeżeli już to konkurentem Albei jest Dacia Logan i tu jest co porównywać. Jeżeli o mnie chodzi to bardzo polecam Albeę...
~Wood-Stock
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
O czym tu rozmawiać moje auto sprawuje się bez zarzutu oprócz tych mrozów. Lekko nie ma gdyż zazwyczaj aładowane jest po brzegi maszynami do pracy i zawsze mi się śpieszy więc noga też bardziej ciężka a tu zero usterek przy 150tys. 2004rok za 10-12tys niczego lepszego nie kupicie. Napewno nie zgodzę się z powiedzeniem że fiat to badziew. Wszystko oki oczywiście plastiki, plastiki i jeszcze raz plastiki
~Piotr
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Cena jest przyzwoita, nie mniej za wyposażenie, które w innych autach jest już standardem trzeba dopłacić ok 8000 (klima, ABS druga poduszka, el szyby i lusterka), mimo to uzyskana w ten sposób cena 40000 za to auto nie jest zatrważająca. Auto to jednak ustępuje pod każdym względem droższym o 15000-18000 japońskim autom podobnej klasy (Honda Civic, Toyota Corolla). Wybór zależy od zasobności portfela.
~Pablo
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
dobre, niezawodne autko w dobrej cenie, obala mit fiata i szkoda że niektórzy potencjalni nabywcy kierują się stereotypami (ford gó... itd.) a nie opiniami innych użytkowników, mógłby mieć jeszcze klimę w cenie powiedzmy 2tyś. i mocniejsze hamulce z ABS bo rozkulaną "Albę" do 190 km/h (a tyle da sie wycisnąć) trudno zatrzymać. Pozdrawiam!
~Sławek K
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
W tej kategorii wymiata. Jeśli nawet coś podobnego (wielkość/jakość/wyposażenie/osiągi) można dostać za podobną cenę, to "Albi" wygra kosztami serwisu. To zadecydowało o wyborze między "Thalią", "Fabią" i "Albeą". Poszedłem do salonu po "Punto", ale jak okazało się, że cena ta sama... kupiłem coś co widziałem pierwszy raz na oczy i nie żałuję.
~Kuba
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Nowy samochód tej wielkości i z tymi parametrami za tę kasę to rzadkość. To znaczy są inne nie gorsze i nie droższe (lub niewiele droższe), ale uwzględniam zniżki, które uprzejmie dał mi salon (samochód "zeszłoroczny", + stały klient + centralny zamek. w sumie wyszło mi tyle, co za Punto z bieżącego roku z tym samym silnikiem i wyposażeniem).
~fafik
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
kiedy kupowałem nie było konkurencji - fabia droższa o ponad 6 tys PLN a w środku węższa o 10 cm ( albea węższa w środku jest od OCTAVII o 1 cm !). wkurza mnie bezkrytyczne promowanie fabii w czasopismach motoryzacyjnych- mniejsza, gorszy silnik, bardziej awaryjna - to co ma lepsze to zawieszenie i optyczna jakość wykonania
~k_brzozka@op.pl
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
W tej kategori Albea jest jednym z liderów. Trudno znaleźć w tej cenie (około 18 tyś. zł) inny samochód 3letni oferujący tyle przestrzeni. Szkoda ,że nowy Fiat Albea posiada tylko jedną jednostkę napędową o pojemność silnika 1.4 Wprowadzenie jednostki diesla pewnie "rzuciło by konkurencje na kolana"
~Dzony
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
15 letni samochód z przebiegiem 200tys. i prawdziwym 300tys. Czy nowy samochód z którym nie masz problemów prze 5-6 lat a jeśli jesteś normalnym użytkownikiem czyli 20tys km. na rok to jeszcze dłużej. Jak jeździłem na przeglądy to każdy sie dziwił że ma taki przebieg.