Lista ocen Fiat Albea I (166) - Widoczność

Na liście zabraknie 139 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Scypion
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Albea ma bardzo szerokie słupki łączące dół samochodu z dachem, które nieco zasłaniają widok. Przy pierwszych jazdach może to być dość niepokojąca cecha, ale można się przyzwyczaić. Po kilku latach prowadzenia, np. przed trudniejszymi skrzyżowaniami, odruchowo pochylam się w fotelu, aby nieco więcej widzieć. Ponadto cofając nie widzimy gdzie się kończy bagażnik, który wystaje daleko za tylną szybę, jako to w sedanie. W nocy nie ma to...
~Piotrek entrangeer@yahoo.com
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Słupki przednie to koszmar na rondach.Dwa razy "schował" się za nimi samochód.Nie pomogła regulacja fotela.Widoczność na prawo w stronę pasażera równie fatalna.Zasłania centralny słupek.Do tyłu kilka metrów "strefy śmierci" dla małych dzieci i piesków-zasłania kufer.Pochwalę lusterka-można je prezyzyjnie regulować i zapewniają niespotykaną jak dla mnie sferę widoczności.Pomagają w cofaniu.
~petermas69@wp.pl
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Przód i tył naprawdę niezła widoczność, ale zauważyłem pewien problem przy dojeżdzaniu do przejazdu kolejowego pod lekko ostrym kątem. Wtedy środkowy słupek po prawej stronie zasłania całą drogę kolejową i trzeba porządnie się wychylać, przed i za słupek. Jest to jednak chyba tylko jedyna uwaga z mojej strony, dotycząca tego tematu.
~Wood-Stock
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Widoczność ogólnie dobra. Albea wysoko \"stoi\" więc widzimy wszystko z góry. Troszkę może obawiać brak widoczności maski i klapy bagażnika ale da się to wyczuć nie miałem problemu przy parkowaniu czy manewrach na zatłoczonym parkingu.
~luqas1984
Sedan 1.6 i 16V 103KM 76kW
widocznosc ? kwestia przyzwyczajenia. na poczatek radze zatrzymac sie ze dwa metry wczesniej przed czerwonym swiatlem bo szyba czolowa jesk krotka. a do tylu to tez uwaga z powodu wysoko umieszczonej klapy bagaznika no chyba ze ktos umnie na lusterka cofac.
~Albea FanClub ;)
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Często słychać narzekania na szerokie przednie słupki - ja tego nie potwierdzam. Znacznie gorzej widać do tyłu przy manewrach cofania czy parkowania ale jak to każde auto a przede wszystkim sedan po prostu trzeba się przyzwyczaić
~belefegor
Sedan 1.2 i 60KM 44kW
kiepsko, bardzo przeszkadzaja przednie słupki, jest to wrecz niebezpieczne, czasem nie widac idacyh pieszych na pasach, szczegolnie przy skretach. widocznosc do tylu tez fatalna, pod tym wzgledem najgorsze auto jakim jezdzilem
~Aixen
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Gdyby nie te przednie słupki byłoby "5". Tył to inna opowieść Musisz umieć jeździć "na lusterka" Tył zaledwie na "3+". Ale... lusterka duże więc nie ma co narzekać... Dałem czujnik parkowania - rewelacja, polecam
~Kuba
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Z miejsca kierowcy nie widać ani przodu, ani tyłu. Trzeba się przyzwyczaić. Lusterka boczne stanowczo za małe - do manewrów na parkingu muszę opuszczać w dół, do jazdy, podnosić w górę. Plus za dobre reflektory.

Usterki Fiat Albea I

Fiat Albea I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Sławek K
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Do przodu - jak cię mogę. Do tyłu - hmmm, przy parkowaniu muszę "zdać się na Moc". Przednie słupki zasłaniają czasem pieszych, musiałem wyrobić sobie nawyk wychylania się przed skrętem na skrzyżowaniu.