Lista ocen Fiat Albea I (124) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 181 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek entrangeer@yahoo.com
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Fiatowski silnik, to nie żaden "boxer" czy rasowy diesel,których dźwięk mógłbym znieść, ale motorek o pojemności 1249ccm wydający żałosne dźwięki na wyższych obrotach. Można jednak polubić jego brzemienie na niższych. Przy prędkościach powyżej 140km/h rozmowa w kabinie jest utrudniona przez buczenie jednostki oraz szumy wiatru-słuchanie radia praktycznie niemożliwe.Jazda z taką prędkością może być męcząca.Optimum przy akceptowalnym u mnie...
~Scypion
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jak dla mnie to Albea jest taka jak trzeba. Na niskich obrotach cicha, a na wyższych głośna i to dobrze, gdyż zmieniam biegi na słuch i na trasie nawet nie włączam radia, aby słuchać obrotów silnika. Nie, oczywiście, że nie jestem jednym z tych co tuningują samochody aby ładniej hałasowały i Albea też nie wydobywa z siebie żadnych odgłosów a la Ferrari. Po prostu mały silniczek, który czasem zawyje jak wciśniemy zbyt mocno do dechy i cichutko...
~Wood-Stock
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Ogólnie w aucie jest cicho i przyjemnie motor dobrze pracuje opony Dębica nie są głośne. Troszkę przeszkadza jazda z otwartym oknem wtedy trochę hałasuje no i ze złożoną tylną kanapą a często tak jeżdzę słychać pracę pompki paliwa przy przyśpieszaniu. Trochę podobne do turbo szybkich i wściekłych :)))))))
~SławekK
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jak przy każdej kategorii ocen, należy pamiętać, że mamy do czynienia z autem klasy budżetowej. Pewnie, że auto jest głośne, ale uciążliwość zaczyna się przy 130 km/h. Do 120 km można spoko słuchać radia, CB i prowadzić rozmowę bez podnoszenia głosu.
~Marek
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jak na auto segmentu B również b.dobrze.Wyciszenie silnika wzorowe ,jedynie przy dynamicznym wyprzedzaniu silnik wyrażnie słyszalny.Przy prędkości 140km/h prawie tak samo cicho jak przy 110km/h.Obiektywne pomiary to 70 db przy 130km/h.
~mirek_g
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
opinie, że wyciszenie samochodu jest b. dobre mozna między bajki włożyć: silnik warkotliwy na niskich i wysokich obrotach; duże szumy aerodynamiczne w trakcie szybkiej jazdy. Najlepszy komfort jazdy to przepisowe 90 km/h na 5-tym biegu.
~mihhh
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
W aucie cicho i spokojnie tak do 120km/h - dalej hmmmm jakby to powiedzieć - lepiej kupić zatyczki do ucha;) Kiedyś sie odważyłem sprawdzić max speed mojej złotej strzały i w okolicach predkości 180km/h nie słyszałem własnych myśli:)
~Deox
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Nawet przy 130 km/h szum powietrza ni jest dokuczliwy. Po przesiadcze z A4 w końcu mój słuch odpoczywa bez ciągłego kle, kle, kle. Obiektywne pomiary głoścości Albei - 50km/h - 60dB, 100km/h - 66dB, 130km/h - 70dB.
~SZ.
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
podczas szybszej jazdy dość głośno słychać "świszczący "wiatr. Ale myślę , że jest to wina wysokiego podwozia. Niestety coś za coś. Wysokie podwozie daje mniejsze ryzyko uszkodzenia podczas jazdy po naszych wspaniałych drogach.
~Tomasz Ryś
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
w tej kwestii to jak to fiat.. włosi lubią słyszeć co się z autem dzieje. jest szum od opon ale swoje opinie opieram na porównaniach z innymi więc i teraz powiem że jeździło się gorszymi;)