Lista ocen Fiat Albea I 1.2 i 16V 80KM 59kW 2002-2004 (142) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 133 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Dziury, krawężniki, ostre spadki (podziemny garaż) niestraszne. Wspomaganie jak trzeba - nie za mocne, nie za słabe. Nie "myszkuje", po 2 latach na równej drodze mogę puścić kierownicę i się zdrzemnąć. W miarę dobrze znosi ostrzejsze zakręty. Nie nurkuje przy hamowaniu. Wrażliwa na boczne podmuchy. Moim zdaniem dużo większy promień skrętu niż podaje producent. Trochę stuków z tyłu podczas jazdy po nierównym.
~Scypion
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Brak negatywnych uwag. Bardzo dobre wspomaganie kierownicy. Samochód jest dość wysoko zawieszony i nie boi się rozsądnych wertepów i krawężników. Kiedyś musiałem spory kawałek przejechać po łące razem z kilkoma innymi samochodami. Z zaskoczeniem zauważyłem, że na niewielkich wybojach lepiej sobie radziłem niż jadący z przodu Fiat Sedici, czyli maszyna 4x4, ale być może to było tylko moje wrażenie.
~Sławek K
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Pewnie, sztywno. Trochę wrażliwa na boczne podmuchy. Wspomaganie bardzo dobre w każdych warunkach. Na równej drodze mogę puścić kółko i przejechać kilometr "bez trzymanki". Na wybojach słychać tylne zawieszenie. Ale wybaczam, bo nie straszny mi zaden krawężnik, koleina, czy podjazd. A z dobrymi zimówkami zakopać się można tylko na własne życzenie.
~mihhh
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Tu jest źle... nie wiem czym to spowodowane,ale auto sie prowadzi poprostu źle... Może dlatego ,że jest wąskie,wysokie i ma duży prześwit?Oczywiście w normalnej jeździe daje rade,ale jak jadę gdzieś w trase to mam zawsze dziwne wrażenie ,że fiacik może mnie czymś zaskoczyć na zakręcie... Polecam czujność za sterami tego bolidu!!!
~Wozzz
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Za lekko chodzi kierownica!! Na mieście to nie żaden problem ale przy wyjechaniu na trase trzeba pewniej trzymać kierownice. Przy mocnych wiatrach troche go rzuca. Nie wiem jak w innych samochodach to wygląda, nie mam tu porównania. Dość miękkie zawieszenie, mniej odczuwa sie dziury w drogach ale przy zakrętach mocno buja
~xdarekx
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Zestrojony twardo, ale można się przyzwyczaić. Od początku słychać lekkie stuki z tyłu w trakcie jazdy po nierównościach. Nie jest to usterka - ten typ poprostu tak ma. Przy sztywnym zawieszeniu duży bagażnik z tyłu działa jak pudło rezonansowe. Zawiesznie przednie już po naprawie - wymiana tulei wahacza prawego.
~Piotrek entrangeer@yahoo.com
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Przy tak mocnym wspomaganiu,zawieszenie musi być twarde,aby móc w miarę pewnie prowadzić - staram się to zrozumieć.Na gładkim asfalcie sunie się niczym limuzyną.Czułem jednak każdy kamyk na gruntowej drodze.Zdaniem mechaników to bardzo trwałe zawieszenie doskonałe na polskie drogi.Trwałość kosztem wygody i jakości prowadzenia.
~Peter_Pan
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Tłumienie nierówności i wybojów - poprawne. Wysokie zawieszenie dobrze sprawdza się na krawężnikach i "leżących policjantach" (choć nie dodaje uroku samemu pojazdowi). Wspomaganie kierownicy trochę za mocne podczas normalnej jazdy - ja lubię "czuć drogę", a tu ma się wrażenie, jakby sterowało się samochód joistickiem. :-)
~SławekK
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Źle znosi boczne podmuchy. Poza tym bezproblemowe. Po 10 latach wydałem na nie w sumie 470 zł (2 amortyzatory, tuleja i sworzeń). Auto nie boi się krawężników i kolein, wjeżdżam tam, gdzie nie dojedzie większość osobówek. Mały komfort ? Ludzie ! To auto uniwersalne za 32 tysiące zet !

Usterki Fiat Albea I

Fiat Albea I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wood-Stock
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Kierownica ze wspomaganiem pozwala na wygodne manewry na postoju. Podczas pokonywania zakrętów z większą prędkością odczuwalne jest uciekanie tyłu, ale nie miało to w pływu na trzymanie się drogi... przynajmniej narazie:) Zawieszenie trochę cierpi na naszych drogach...ale to już pretensja do kogo innego.