Lista ocen Fiat Albea I 1.2 i 16V 80KM 59kW 2002-2004 (129) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 146 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mihhh
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Szkoda że nie mam klimatyzacji bo byłoby naprawde extra... No tu naprawde nic zarzucić fiacikowi nie moge- narzewa sie błyskawicznie,nawet w zimie przy -20\'C wnetrze szybko cie ogrzeje... El.szyby umilaja czynności związane z przewietrzaniem i odpukać narazie działają choć dużo złego o nich słyszałem... jedna rada- należy dbac o filtr kabinowy żeby nie parowały szyby! Wymiana filtra badz jego przeczyszczenie zajmuje 5 min więc warto (znajduje...
~Kuba
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Wentylacja: Żeby było skutecznie, musi być głośno. Jazda w 4 osoby w wilgotny, deszczowy dzień, przy zamkniętych szybach nie jest relaksem. Przez dobre pół godziny trzeba dmuchawie pomagać gąbką. Trudne do rozwikłania sterowanie - niby wszystko proste, ale jednak zależności między różnymi ustawieniami a siłą i miejscem nawiewu są dziwne. Ogrzewanie: może być, chociaż ciepły nawiew na nogi pasażerów z tyłu jest wysoce symboliczny.
~Piotrek entrangeer@yahoo.com
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Ogrzewanie działa skutecznie zapewniając szybkie przewietrzanie wnętrza.Słabo radzi sobie z mocna zaparowanymi szybami tylnych bocznych drzwi.Wentylator działa zdecydowanie za głośno i nie sposób wytrzymać jego pracę na wyższych przełożeniach-zagłusza nawet radio.Czasami czułem zapach silnika swojego samochodu,co miało miejsce przy dynamicznej jeździe.
~Scypion
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Nie mam klimatyzacji i nie chcę jej mieć z powodu alergii. O dziwo sam nadmuch przez 95% dni w roku zupełnie wystarcza, bez konieczności jeżdżenia z otwartymi oknami. Albea ma, nawet bez klimy, zamontowany filtr przeciwpyłkowy, który wydatnie ułatwia życie alergika, oczywiście jeśli co roku jest wymieniany.
~Sławek K
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Grzanie - przodu - bardzo dobrze. Z tyłu dłużej chłodno. Tylne szyby dłuuugo są oszronione lub zaparowane. Przy 4 osobach i jeździe w deszczu, konieczna szybka (głośna) praca dmuchawy, albo jazda na wyczucie (znowu Moc). Wentylacja w upalny dzień ? Nie ma czegoś takiego. Ratuje jazda "na zimny łokieć", albo 3,5 tys na klimę.
~Wood-Stock
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Tu nie ma problemu albea zawsze dobrze nagrzewa wnętrze pojazdu. No chyba że jest -30 to powinno się wsadzić kawałek tekturki za atrapę. Ale i bez tego we wnętrzu nie jest zimno. W lato schładzanie wspomaga wydajny wentylator skutecznie regulujący poziom temperatury.
~I
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
W zimę trzeba przejechać przynajmniej kilka km i dopiero powoli się nagrzewa. Po 4 latach zapchał się filtr przeciwpyłkowy którego wg ASO nie posiadałem i wentylacja prawie przestała działać. Znajomy mechanik usunął filtr (podobno montowany tylko w wersji z klimą) i wróciło do normy
~slawek
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
po 5000 km padł mi silnik wentylatora, wymieniono mi ale chyba na regenerowany, gdyż po nie długim czasie zaczął głośno chodzić. Po zgłoszeniu w Carserwisie, poinformowano mnie ,że nie da się nic z tym już zrobić ,, Tan typ tak ma"
~SławekK
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
W mrozy ciepło robi się po 10 - 15 km na trasie, za to później jest za ciepło. W upały - za gorąco. Przy 4 osobach w deszcz wentylacja nie daje rady i pojawiają się zaparowania z którymi trzeba walczyć gąbką.

Usterki Fiat Albea I

Fiat Albea I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~SId
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Hmm no cuż ogrzewanie działa jak w piekarniku nie da nam zmarznąc w zimie tym bardziej żesilnik szybko uzyskuje temperaturę robocza , ale w lecie ojojoj kilma by sie strasznie przydała .