Lista ocen Fiat Albea I 1.2 i 16V 80KM 59kW 2002-2004 (152) - Widoczność

Na liście zabraknie 123 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Scypion
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Albea ma bardzo szerokie słupki łączące dół samochodu z dachem, które nieco zasłaniają widok. Przy pierwszych jazdach może to być dość niepokojąca cecha, ale można się przyzwyczaić. Po kilku latach prowadzenia, np. przed trudniejszymi skrzyżowaniami, odruchowo pochylam się w fotelu, aby nieco więcej widzieć. Ponadto cofając nie widzimy gdzie się kończy bagażnik, który wystaje daleko za tylną szybę, jako to w sedanie. W nocy nie ma to...
~Piotrek entrangeer@yahoo.com
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Słupki przednie to koszmar na rondach.Dwa razy "schował" się za nimi samochód.Nie pomogła regulacja fotela.Widoczność na prawo w stronę pasażera równie fatalna.Zasłania centralny słupek.Do tyłu kilka metrów "strefy śmierci" dla małych dzieci i piesków-zasłania kufer.Pochwalę lusterka-można je prezyzyjnie regulować i zapewniają niespotykaną jak dla mnie sferę widoczności.Pomagają w cofaniu.
~petermas69@wp.pl
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Przód i tył naprawdę niezła widoczność, ale zauważyłem pewien problem przy dojeżdzaniu do przejazdu kolejowego pod lekko ostrym kątem. Wtedy środkowy słupek po prawej stronie zasłania całą drogę kolejową i trzeba porządnie się wychylać, przed i za słupek. Jest to jednak chyba tylko jedyna uwaga z mojej strony, dotycząca tego tematu.
~Wood-Stock
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Widoczność ogólnie dobra. Albea wysoko \"stoi\" więc widzimy wszystko z góry. Troszkę może obawiać brak widoczności maski i klapy bagażnika ale da się to wyczuć nie miałem problemu przy parkowaniu czy manewrach na zatłoczonym parkingu.
~Albea FanClub ;)
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Często słychać narzekania na szerokie przednie słupki - ja tego nie potwierdzam. Znacznie gorzej widać do tyłu przy manewrach cofania czy parkowania ale jak to każde auto a przede wszystkim sedan po prostu trzeba się przyzwyczaić
~Aixen
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Gdyby nie te przednie słupki byłoby "5". Tył to inna opowieść Musisz umieć jeździć "na lusterka" Tył zaledwie na "3+". Ale... lusterka duże więc nie ma co narzekać... Dałem czujnik parkowania - rewelacja, polecam
~Kuba
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Z miejsca kierowcy nie widać ani przodu, ani tyłu. Trzeba się przyzwyczaić. Lusterka boczne stanowczo za małe - do manewrów na parkingu muszę opuszczać w dół, do jazdy, podnosić w górę. Plus za dobre reflektory.
~Sławek K
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Do przodu - jak cię mogę. Do tyłu - hmmm, przy parkowaniu muszę "zdać się na Moc". Przednie słupki zasłaniają czasem pieszych, musiałem wyrobić sobie nawyk wychylania się przed skrętem na skrzyżowaniu.
~Bielecki
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Cóż przednie słupki jak w każdym wspołczesnym samochodzie są grube. Bardzo dobra widoczność do tyłu, minimalny kąt martwy wstecz po prawej stronie. Lusterka wsteczne lepsze jak winnych samochodach.

Usterki Fiat Albea I

Fiat Albea I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Paweł
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Bardzo dobrze do przodu i na boki, co najwyżej średnio do tyłu. Ale można sobie poradzić, wspomagając się lusterkami, choć wymaga to wyrobienia sobie określonych nawyków.