Ocena kierowcy - Fiat Albea II

Silnik 1.4 i 8V 77KM 57kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Albea II 1.4 i 8V 77KM 57kW od 2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto jest przestronne w środku i posiada duży bagażnik.
Auto oceniam bardzo dobrze. Nic się nie zepsuło. Jest wystarczająco duże i wygodne. W każdej kategorii wypada dobrze (nie można nic zarzucić albejce), ale ocena końcowa powinna być bardzo dobra (nie tu takiej). Polecam każdemu.
Fiatem albea wyjechaliśmy z salonu. Silnik cichy, powyżej 4 tys. staje się nieprzyjemnie głośny. Na trasie brakuje mu trochę mocy, ale daje radę. Przy oszczędnej jeździe 90-110km/h, hamując silnikiem ze wzniesień udało się osiągnąć spalanie 5l/100km (rewelacja). Przy jeździe w górach brakuje mu mocy i często trzeba redukować i utrzymywać powyżej 3tys obrotów.
Skrzynia działa lekko i precyzyjnie. Jedynka jest w mojej ocenia trochę za długa. Jadąc po parkingu trudno się zdecydować czy 1 czy 2. Czasem przy wrzucaniu wstecznego potrafi zgrzytnąć.
Auto jest wyżej zawieszone niż kompakty i inne miejskie auta. Wjechanie pod wysoki krawężnik, czy też jazda leśną drogą to pestka. Ma też swoje złe strony, auto jest podatne na podmuchy wiatru, przy szybszym pokonywaniu zakrętów mocno się pochyla.
Widoczność okey. Szkoda tylko, że nie ma wycieraczki tylnej szyby
Auto jest przestronne, obsługa jest prosta, moja wersja posiadała rozbudowany komputer pokładowy. Dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Bagażnik jest duży i ustawny, zawsze można rozłożyć oparcia tylnej kanapy.
Auto szybko się nagrzewa. Klima działa bez zarzutu.
Jak napisałem wyżej, dużo miejsca dla pasażerów i bagażu
Silnik jest cichutki, nieprzyjemnie głośny staje powyżej 3500-4000.
Średnie spalanie to ok.6,5l/100km. W trasie stosując ekodraving można zejść poniż 5l/100km
Za taką cenę nie ma drugiego takiego auta. Auto jest kompletne. Dużo miejsca w środku, ekonomiczny silnik, dobre wyposażenie.
Auto bez zarzutu. Żarówki często się przepalały, ale odkąd najpierw wyłączam światła, potem silnik-przestały (wymianę żarówek liczy się w sekundach-bardzo łatwy dostęp). Przy 50 tys wymieniłem tłumik z wydechem.
Jak wyżej, auto w zasadzie bez awaryjne. Polecam każdemu, kto szuka niedrogiego, dużego, wygodnego auta, kto jest w stanie wybaczyć nie do końca precyzyjne prowadzenie i dyskusyjną urodę.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 8V 77KM 57kW [l/100km]

6,8