Lista ocen Fiat Argenta 2.0 i.e. 122KM 90kW 1981-1985 (17)

~Seraf164
Sedan 2.0 i.e. 122KM 90kW
Fiat Argenta mk1 czy mk2 to całkiem ciekawy oldtimer - zwłaszcza mk2, której było ok 20 tyś sztuk, a zwłaszcza warta uwagi jest wersja Volumex. Konstrukcja zahaczająca o lata 60-te a pomimo to nie ma porównania z np. polonezem czy 125p. Szkoda, że większość tych aut skończyła jako dawcy dla polskich aut (polonez i 125p). W każdym aspekcie auto lepsze od polskich aut. Jako auto zabytkowe obecnie ciężkie do kupienia, ale wzbudza niemałe...
~kj23@interia.pl
Sedan 2.0 i.e. 122KM 90kW
To bardzo dobre ale wymagające auto.Nie dla każdego.
~Scott
Sedan 2.0 i.e. 122KM 90kW
Silnik DOHC Fiata to chyba najlepsza jednostka tego typu jaką kiedykolwiek skonstruowano. A w latach 80-tych to już napewno. Posiada wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych, jest dynamiczny i wyjątkowo elastyczny. Z wielopunktowym wtryskiem to już bajka. Silnik idealny do tuningu. Silniki tej konstrukcji montowane były w rajdowych Lanciach, osiągały moc bliską 400 KM! (Silnik)
~SEBASTIAN VOLUMEX 600644545
Sedan 2.0 i.e. 122KM 90kW
miałem wcześniej poloneza z silnikiem od argenty skrzynia,wał tylny most dosłownie odlot to był pocisk,nawet zegary pulpit zwrotnice z zaciskami,ale jak się przesiadłem do argenty-miód i gęsi smalec brakuje mi volumexa i chłodnicy oleju oraz schematu elektrycznego do całego układu co steruje przekażnikami
~oldfiat@poczta.onet.pl
Sedan 2.0 i.e. 122KM 90kW
Auto jest poprostu super, jezdze nim juz 7 lat i nie zamieniam na nic innego!
~Koval
Sedan 2.0 i.e. 122KM 90kW
fajne wygodne i dynamiczne auto za niewielkei pieniadze.
~ARGENTOMANIAK
Sedan 2.0 i.e. 122KM 90kW
Jeśli ktoś lubi unikalny samochód z dobrym wyposażeniem i silnikiem to lepszego kandydata nie znam.
~fans twin spearks motoren FIAT/LANCIA
Sedan 2.0 i.e. 122KM 90kW
precyzyjna, nie do zdarcia, na jedynce 50km/h na dwojce ponad 100km/h na trojce 150km/h na czworce 190km/h na piatce troche ponad 200km/h (Skrzynia biegów)
3,6
~Pelikan 123
Sedan 2.0 i.e. 122KM 90kW
Posiadam dwie Argenty.Jedną przeznaczyłem na części.
~Krzysztof
Sedan 2.0 i.e. 122KM 90kW
Zasilanie gaźnikowe.Gaźnik Soleks indywidualnie dobrane parametry zasilania. (Silnik)