Lista ocen Fiat Barchetta I (25) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sonik
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
Tutaj jest tragedia - do wszystkiego co pisałem wcześniej można się przyzwyczaić i realnie to nie jest problem, ale z wyciszeniem jest koszmar. Trzeba się namęczyć - zamontować jakieś dodatkowe uszczeliki i wyregulować szyby. Inaczej jest straszny hałas od powietrza biegnącego po szmacie. Najgorsze jednak są szpary między dachem a szybami - to trzeba zwalczyć. Myślałem, że hardtop rozwiąże wszystkie moje problemy, ale tak nie jest. W hardtopie...
~bartek
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
raczej kijówka, wiele zależy od wyregulowania szyb w drzwiach, ale i tak jest głośno. do tego na dziurach skacze cały niemiłosiernie więc czasami moze przerazić pasażerów przyzwyczajonych do pedalskich diesli HDI i innego badziewia które się tylko bezpłciowo toczy i ma dużo miejsca nad głową... Trzeszczy, tłucze, buczy, i szumi wiatrem między uszczelkami a szmacianym dachem. Być moze się mylę, nie miałem nigdy innego cabrio
~Mirek Szcześniak, avus@kki.net.pl
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
trudno tu mówić o tym parametrze - szumy opływającego karoserię powietrza są tak wielkie, szczególnie przy szybkiej jeździe z otwartym dachem, że warkot motoru odchodzi na plan dalszy. jednak gdy pociągniemy obrotami do martości maksymalnej usłyszymy bardzo przyjemne dzwieki jednostki napedowej i wydechu.
~Dariusz Stopa
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
Jest słabe - ale nie oszukujmy sie po pierwsze to kabriolet, po drugie uszczelki maja niż kilkanaście lat i przy większych predkościach coś tam słychać zza okna. ale o to przecież chodzi w tym aucie :) jak chce się ciszę to zakładamy HT, szyby dopasowujemy i jest cichutko
~lukrecja84@o2.pl
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
Czytałam opinie przed zakupem tego autka i wszędzie się pojawiało zdanie, że jest to głośne auto- a tymczasem wcale nie jest źle, przy dużych prędkościach co prawda słychać szum wiatru, ale czy nie o to chodzi? ;)
~mrplut@tlen.pl
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
szszszuuumi od 100km, powyżej 130 nie da się gadać co podobno przez stare uszczelki. Wymienię z nadzieją. Ale silnik... grrrrrrrt mruczy, hrypi i udaje coś znacznie większego - rewelka
~szczęściarz
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
w starszych modelach można łatwo uzupełnić baraki w uszczelkach w dachu i wyregulować szyby (wysokość) i jest ok. Powyżej 120 km/h robi się już trochę głośno-ale niektórzy lubią czuć tę prędkość
~gagat
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
zle dopracowane uszczelnienie okien z dachem (uszczelki sa zbyt male i samo uszczelnienie jest zle zrobione- juz przy predkosci 90 słychac szum wiatru ktory narasta ze wzrostem predkosci
~Prince88
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
Z dachem i bez różnica nie zauważalna. Od 80km/h lepiej nie próbować wchodzić z kimś w dyskusje bo może dojść do nieporozumień kiedy nie slyszy jeden drugiego....
~BERNs
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
głosny od silnika głosny powyzej 120 km/h z dachem ,a bez dachu jazda to przyjemność wiec nikomu nie przeszkadza głosność