Lista ocen Fiat Barchetta I 1.8 16V 131KM 96kW 1995-2002 (28) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Małgosia (malgosia@barchetta.pl)
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
O ile na trasie moja Barca pali wysmienicie (max 8 l/100km nawet przy dociskaniu do 200km/h) to w mieście jest troszkę gorzej :D ale kto się tym przejmuje - stać Cię na Barcę? stać Cię na jej tankowanie w mieście (u mnie max 14,5 l/100km przy nie zbyt dostojnej jeździe ;-) ) Do tanich również nie morzemy zaliczyć kosztów napraw.. auto dośc nietypowe, więc ceny nowych i oryginalnych części są "razy sufit". Jest niewiele zamienników, ale ja...
~Dariusz Stopa
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
wg mnie super. spalanie w pierwszym miesiacu 9,8l/100km tylko po mieście!! a nie raz kręciłem do 6tys. Na trasie dokładnie nie mierzyłem, ale to auto zacheca do jazdy 150-160km/h więc super oszczędnie nie jest :) ceny częśi znośne oprócz jednej rzeczy: uszczelek w dachu... są masakryczne !!!! za komplet na jedna strone trzeba wydać w ASO ok 1000-1100 zł!!! za 3 usczelki majace max 1,5m.... oczywiscie nigdzie indziej nowych sie nie dostanie.
~bartek
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
Hm... wierzę, że ten samochód mógłby mi palić 7l na setkę. Gdyby jeździc nim nie szybciej niż 90-100 km/h nie przyspieszać gwałtownie, zrzucać często na luz, powoli wchodzić na obroty. Ale -niestety - jak tu czasami nie docisnąć, jak z tyłu w lusterku widać łysego hiphop debila z fajką w papie, tatuażem i niebieskimi lampkami na 20 letniej calibrze??? Więc suma sumarum pali ponad dychę....
~Paweł
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
Pilnować oleju na czas a nic się nie będzie działo. Pali swoje, ale to też nie jest tragedia, natomiast większość części eksploatacyjnych jest zwyczajnie tanich, bo pasują z punto II i punto HGT i paru innych tanich modeli fiata. Jak ktoś się mocno uprze to i coś do tuningu znajdzie, choć nie celowałbym w nic powyżej sensownych tarcz i zacisków czy sprężyn i amortyzatorów.
~zinodavidoff@wp.pl
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
musze przyznac iz tak duzo palącego auta jeszcze nie miałem... nie wiem jak inni to sprawdzali ale moja barchetta pali 11-15l / 100km... masakra... nie wspomne juz o serwisach... ostatnio zostawilem w serwisie ponad 3500PLN za rozrząd, hamulce i wymiane płynów... szaleństwo... juz sie boje pomyślec o nastepnych naprawach... a na bank jakies bedą...
~Sonik
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
Pali 10l gazu przy dynamicznej jeździe, tak więc nie ma się czym przejmować. Cześci o ile są jakieś standardowe z fiata to nie problem, gorzej jak trzeba kupić coś specjalnego dla barchetty. No ale allegro w ruch i da się przeżyć.
~lukrecja84@o2.pl
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
He, he tu zawsze przychodzi chwila refleksji, bo jak to kobieta- wolałabym na zakupy w całości przeznaczać pieniądze ;) Ale ogólnie nie jest źle, na trasie spala mi ok 9 litrów, jazda po mieście jest ciut mniej ekonomiczna
~Prince88
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
Nie dałem bardzo zle tylko dlatego że spalanie przyzwoite. W końcu jeżdziłem nim w krótkie trasy bo mam blisko mechanika. Części może i nie takie drogie. Przy kupowaniu na kilogramy powinny być większe rabaty.
~aliert
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
to silnik 1,8 16V, 130 KM, Jak nie depniemy po garach spalanie ok. 7 l, przy mocniejszej jeździe nawet do 10. Naprawy, na szczęście jeszcze nie korzystalem, jednak wiadomo to części Fiata.
Dziennik kosztów dla Fiat Barchetta I 1.8 16V 131KM 96kW
11,1
~defobia@wp.pl
Cabrio 1.8 16V 131KM 96kW
Pali nieźle zależy jak sie jeździ , naprawy ?? jakie ?? chyba że wariator fazy raz na 2 lata i jest spokuj.Reszte napraw wyłącznie z eksploatacji jak w każdym samochodzie