Lista ocen Fiat Brava (536) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 700 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~foxavier@wp.pl
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Działa lekko i płynnie. Ale trochę dziwnie zestopniowana. W mieście przy monotonnej jeździe 70km/h ciężko zdecydować jaki bieg wbić. Na czwórce brakuje mocy jak trzeba nagle przyspieszyć a na trójce trzyma trochę za wysokie obroty. (Proszę źle mnie nie zrozumieć, że samochód ma krótką trójkę, bo na trójce można się rozpędzić do 150km/h i każdemu kto nie wierzy że z takiego małego silniczka da się tyle wydusić mogę osobiście to pokazać.)
~stefan84
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Elastycznie, dało się bez żadnych oporów ruszyć z dwójki tak samo, jak z jedynki =) Haczenie przy próbie ruszenia i wrzucaniu na jedynkę, czy kłopoty z wrzuceniem wstecznego przezwyciężałem odpaleniem silnika i ruszeniem o kilka, kilkanaście centymetrów w przeciwną stronę, niż poprowadził by mnie bieg, który akurat nie chciał wejść =)
~fiatowiec
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Ciężko wchodzące biegi w zimie, dobrze zalać dobry olej- trochę pomaga. Zestopniowanie raczej standardowe, 80km/h= ~2000rpm, 110-120km/h = ~ 3000-3500rpm. W trasie przepał. Nawet przy takim silniku szósty bieg byłby przydatny na ekspresówkach, autostradach itp. Trzeb dobrze wyczuć sprzęgło i gaz bo lubi zgasnąć przy ruszaniu.
~Kamil.N
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
tarcze sprzęgła trzeba wymieniać co ok 60-80 tyś/km. Lubi chaczyć 1-szy i wsteczny bieg .Samochód najmocniejszy jest na 3 biegu (szczególnie) i 4 biegu. Oto prędkosci jakie uzyskuje na każdym biegu do odciecia przez komputer 1bieg- niesprawdzałem 2bieg- prawie 90 km/h 3bieg- 140 km/h 4bieg- około 175 km/h 5bieg- 180-185 km/h
~Fox
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
Elegancko ze stopniowana. Można zarówno dynamicznie jeździć i osiągać na trójce 150 km/h jak również przy spokojnej jeździe bezproblemowo wbić 5-tke przy 70 km/h, a auto i tak będzie płynnie przyspieszało. Jednak należy pamiętać że ten silnik i ta skrzynia lubią wysokie obroty (to jest po prostu wysokoobrotowy silnik)
~Canon
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Od początku kiedy kupiłem auto, miałem chrobotanie przy wciśnięciu sprzęgła (diagnoza- wymiana łożyska od skrzyni biegów), jednak dałem radę jeździć z tą usterką prawie 4 lata, potem nagle pojawił się problem duży z wrzucaniem biegów - po podkręceniu linki od sprzęgła problem zniknął.
~opos
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
U mnie nie bylo z nia najmniejszych problemow. Przy przebiegu 130000 zaczal sie wyciek z skrzyni ale to wina obudowy koncowej skrzyni biegow skorodowala (auto duzo jezdzone zima na dlugich trasach a tam soli nie brakuje) jutro ja wymieniam koszt obudowy 60 zl wiec znow skrzynia bedzie jak nowa:)
~melo15
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Lewarek wydaje od nowości irytujący lekko skrzypiący dźwięk przy zmianie biegów.W serwisie poprosiłem ich o usunięcie tego dźwięku ale do końca im sie nie udało.Jeśli chodzi o prace skrzyni to narzekac nie moge.Spełnia swoją role,biegi wchodzą gładko i bez problemu lecz nie jest to ideał
~SRC
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
Skrzynia biegów to jedna ze słabszych stron tego samochodu moim zdaniem. Po dłuższej jeździe biegi wchodzą topornie, wskazane jest monitorowanie poziomu oleju w skrzyni bo potem może być już za późno. Sprzęgło to porażka! Ciężko wyregulować optymalny moment kiedy ma łapać :(
Dziennik kosztów dla Fiat Brava
8,1
~Jacek
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
W moim aucie działa i działała bez zarzutów. Lekko haczyła tylko do momentu podregulowania sprzęgła. A ono choć eksploatowane normalnie, to też narazie bezawaryjne. Jedynie uważam, że sprężyna docisku mogłaby pracować lżej, nie na zasadzie im głębiej tym ciężej.