Lista ocen Fiat Brava 1.2 16V 80 82KM 60kW 1998-2001 (174) - Silnik

Na liście zabraknie 200 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil.N
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Silnik to najmocniejsza strona tego auta!!!. Przy pojemności 1.2 L 16V i 82 koniach ma się wrażenie jakby pod maska było cos mocniejszego (nie tylko moja opinia). Producent podaje że pdkość maksymalna to 175 km/h i przyspieszenie do 100 km/h w 13,5 Jednak mój model na autostradzie osiaga 185 km/h i przyspieszenie w 12,5 s (solo). Mimo że auto ma spory przebieg nie potrzebuje dolewek między przeględami ( co 20.000) oleju
~robert
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
jezdzilem brava 2 lata silniczek 1,2 kupiona roczna 10 tys przebieg serwisowana do konca fiat auto poland zadnych bnapraw poza przwidzianymi amortyzatory 2 procent zuzycia po 2 latach nieszanowalem padline jezdilem w kazdych warunkach ile fabryka da do 137 tys potem pchnolem i kupilem turbodisla mowie wam lepszej fury niema fiat nioe jest drogi przeglady sie oplacaly jestem zadowolony.a dzis jescze brava 1,9 turbodisel polecam chetnie...
~konradlot
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Silnik jak można byłoby się spodziewać jest za mały, jednak daje sobie radę (szczególnie w mieście). W trasie mamy jednak juz odmienne wrażenie. Często jeżdże po niemieckich autostradach i czuje, że powyżej 140km/h już silnik się męczy. Jednak suma sumarum daje sobie dzielnie radę przy 2+ dziecko. Przy 4 + dziecko można zapomnieć o wyprzedzaniu jeżeli nie ma po horyzont wolnego. Elastyczność silnika nie jest szokująca, ale znowu mowa o...
~fiatowiec
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Daję radę do dwóch osób, powyżej tylko spokojna jazda, gdyż wyprzedzanie jest trochę niebezpieczne. Łatwo gaśnie przy ruszaniu. Jak na benzyniaka opornie odpala w zimie. Jazda powyżej 120km/h nie ekonomiczna +lekki hałas w kabinie. Często nierówna praca na zimny silniku. Na obroty wkręca się ładnie od 3,5 tyś obrotów wtedy też jest dopiero czym jechać, oczywiście żebym nie był źle zrozumiany mówimy o silniku 82KM więc nie ma mowy tu o 10s do...
~Mario
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
AUTO SUPER,posiadałem je trzy lata i właśnie dzisiaj sprzedałem moją kochaną Bravkę, na trasie nigdy nie stałem, spalanie paliwa w normie, komfort fajny, polecam, polecam, polecam, samochód w którym zakochałem się ja , moja żona i dziecko, już za nim tęsknimy, naprawy standard tj.wahacze, sprzęgło, hamulce, dlaczego ją sprzedałem, sam nie wiem marzy mi się coś nowszego,zostanie w mej pamięci jako super autko, serdecznie polecam ,
~Karamba
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Silnik jak na taką wielkośc auta radzi sobie nieżle-masz wrarzenie ,że siedzi tam większa jednostka.Jednak gdy do auta wsiadzie wiecej osób to mała pojemnośc daje o sobie znać!!!.Auto pokazuje pazury dopiero od 3,5 tyś/obr . Silnik w 100% niezawodny . Nie bierze oleju-no ale wlewam Mobil 1 5W/50 syntetyk wiec może dlatego .Uwaga na układ chłodzenia !!!.Potrafi sie grzać.
~Yahu
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Samochód przyjemnie ciągnie przy niewielkim obciążeniu na wysokich obrotach. Niestety przy ich spadku poniżej 3000 dla zachowania dynamiki jazdy konieczna jest redukcja biegu na niższy ( ale to chyba normalne dla tak małego silnika 16v). Przy optymalnej zmianie biegów nieraz udaje się wziąść na światłach auto z silnikiem 1.6 ;) Z lepszymi raczej nie ma się co mierzyć.
~Automat
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Silnik mało awaryjny, świetnie chodzi na gazie, w dolnych obrotach nieco mułowaty, najlepiej chodzi w okolicy 4 tyś obrotów, sporo najeździłem nim niemieckimi autostradami, 5-ty bieg i 4 do 4,5 tyś obrotów silnik ładnie mruczy i dobrze idzie. Spalanie na gazie to 110tyś km średnio 7,6 gazu i 0,6 beznyny co daje ok 23zł/100km.
~Jacek
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Tak naprawdę należy go ocenić na więcej niż dobrze. Mimo przebiegu 120 tys. nic go nie boli, nic się wcześniej nie zepsuło, nie bieże oleju (jeżdżę na Mobil 1), a przy tym szczelny, cichy, dość dynamiczny i ekonomiczny. Do normalnej jazdy i nawet bliskiej do lekko sportowej zupełnie wystarczający. Chyba złoty środek.
Dziennik kosztów dla Fiat Brava 1.2 16V 80 82KM 60kW
7,1
8,9
~Mm
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Silnik jest chyba najpewniejszym elementem tego samochodu. Dość ekonomiczny a zarazem zrywny, szczególnie jeżeli mówimy tu o klasie C i pojemności 1.2. Co najlepsze sam silnik nie sprawia dosłownie żadnych problemów, usterek. Pobiera niewielkie ilości oleju, mimo pracy na gazie jest w bardzo dobrym stanie.