Lista ocen Fiat Brava 1.2 16V 80 82KM 60kW 1998-2001 (153) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 221 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fiatowiec
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Ciężko wchodzące biegi w zimie, dobrze zalać dobry olej- trochę pomaga. Zestopniowanie raczej standardowe, 80km/h= ~2000rpm, 110-120km/h = ~ 3000-3500rpm. W trasie przepał. Nawet przy takim silniku szósty bieg byłby przydatny na ekspresówkach, autostradach itp. Trzeb dobrze wyczuć sprzęgło i gaz bo lubi zgasnąć przy ruszaniu.
~Kamil.N
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
tarcze sprzęgła trzeba wymieniać co ok 60-80 tyś/km. Lubi chaczyć 1-szy i wsteczny bieg .Samochód najmocniejszy jest na 3 biegu (szczególnie) i 4 biegu. Oto prędkosci jakie uzyskuje na każdym biegu do odciecia przez komputer 1bieg- niesprawdzałem 2bieg- prawie 90 km/h 3bieg- 140 km/h 4bieg- około 175 km/h 5bieg- 180-185 km/h
~Canon
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Od początku kiedy kupiłem auto, miałem chrobotanie przy wciśnięciu sprzęgła (diagnoza- wymiana łożyska od skrzyni biegów), jednak dałem radę jeździć z tą usterką prawie 4 lata, potem nagle pojawił się problem duży z wrzucaniem biegów - po podkręceniu linki od sprzęgła problem zniknął.
~opos
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
U mnie nie bylo z nia najmniejszych problemow. Przy przebiegu 130000 zaczal sie wyciek z skrzyni ale to wina obudowy koncowej skrzyni biegow skorodowala (auto duzo jezdzone zima na dlugich trasach a tam soli nie brakuje) jutro ja wymieniam koszt obudowy 60 zl wiec znow skrzynia bedzie jak nowa:)
~Jacek
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
W moim aucie działa i działała bez zarzutów. Lekko haczyła tylko do momentu podregulowania sprzęgła. A ono choć eksploatowane normalnie, to też narazie bezawaryjne. Jedynie uważam, że sprężyna docisku mogłaby pracować lżej, nie na zasadzie im głębiej tym ciężej.
~Yahu
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Po rozgrzaniu silnika ( i oleju w przekładni ) skrzynia pracjue cichutko i precyzyjnie. Jedyny to problem z wrzuceniem pierwszego biegu, jak długo samochód się toczy ( trzeba próbować 2-3 razy zanim wskoczy ) problem ten istnieje od nowości.
~konradlot
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Nie jest źle ale na nowym kompletnym sprzęgle ciężko czasmi włączyć pierwszy bieg. Denerwuje to jak stoisz na światłach i chcesz sprawnie sie poruszyć a tu niespodzianka i naciśnięcie sprzęgła powtórne.
~Paul
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
W tej chwili bardzo dobrze ale niestety skrzynia została zmieniona na inną . W poprzedniej zaczął hałasować mechanizm różnicowy który jest dość drogi.Koszty wymiany :skrzynia -650zł robocizna -300zł.
~c.glu@epf. pl
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
na początku były kłopoty z dwójką (ciężko wchodziła), potem.., a potem zaczęły sie schody tzn. zgrzyty przy redukcji i szybkim przełączaniu, wiem, to nie jest auto do takiego stylu jazdy
~budgieart@interia.pl
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Przy przegiegu 34500 zniszczenie mechanizmu różnicowego(rozerwanie satelity)w wyniku namiernych luzów trzpiena satelitów. Zniszczenie obudowy skrzyni (dziury na zewnatrz i do komory sprzegła)